HABER

Fisichella opsiyonları değerlendiriyor

Giancarlo Fisichella'nın menajeri Enrico Zanarini, çifte dünya şampiyonu Fernando Alonso'nun Renault'ya gelmesi halinde diğer opsiyonları gözden geçirdiklerini söyledi. Corriere dello Sport gazetesine konuşan Zanarini, "Renault karar verdiğinde mesele çözülmüş olacak" ifadesini kullandı.

Zanarini, "Bu bir tercih meselesi. Renault kararını verdiğinde durum netlik kazanacak. Her halükarda, Alonso'nun geri dönme ihtimaline yönelik söylentiler başladığında biz de çevremize bakmaya başladık" dedi.

Şu an için verilmiş bir tercihin olmadığını belirten Zanarini, yarış aracı boş olan takımlarla görüşmeler yaptıklarını ancak devam eden bir görüşmenin bulunmadığını söyledi.

Fisichella Renault'da kalmayı umuyor ancak Alonso'nun eski takımına dönmesi durumunda İtalyan pilotun 2008 kadrosundan çıkarılması bekleniyor.

Takım patronu Flavio Briatore, geçtiğimiz hafta McLaren ile yollarını ayıran Alonso'ya bir teklifte bulunduklarını ve tarafların isteklerinin örtüşmesi durumunda İspanyol pilotun yuvaya döneceğini söylemişti.

TurkiyeF1.Com

Geri Dön