Flaş...Türklerin kaldığı kampa baskın

Yunan polisi, savcılık emriyle bu sabah 05.30 sıralarında Atina’da 40 km mesafedeki Lavrion Mülteci kampına baskın yaptı.

Flaş...Türklerin kaldığı kampa baskın

İki gün önce Ege Denizi’nde patlayıcı yüklü tekneye yönelik operasyonun ardından polis, şafak vakti, Türk mültecilerin de kaldığı kampı bastı.

DHKP-C üyeleri Hasan Biber ve Mehmet Yayla ile adları henüz açıklanmayan 22 ve 54 yaşlarındaki iki Yunan'ın mühimmat dolu “Emma” adlı şişme botla Türkiye’ye giderken yakalanmaları olayını araştıran Yunan savcının emri ile BM gözetimindeki Lavrion mülteci kampına yapılan baskında, kampta bulunan 170 kişi polis kontrolünden geçti.

Polis, kimlik ve belgelerini incelemek üzere karakola götürmek için 29 kişiyi gözaltına aldı.

“Newsit” haber sitesine göre, Lavrion mülteci kampında hiçbir şüpheli bulguya rastlanmadı.

Lavrion'da bazı PKK ve DHKP-C üyelerinin yanı sıra Afganistan, Irak ve çeşitli Afrika ülkelerinde gelen göçmenler kalıyor. Lavrion mülteci kampı “siyasi göçmenlerin” Atina’daki ilk durağı.

ERDOĞAN İSİM VERMİŞTİ

Başbakan Tayyip Erdoğan, Mart ayında İstanbul ziyareti sırasında Lavrion Kampı'nda eğitim gören teröristlerin isimlerini ve terör kamplarındaki eğitim görüntülerini, örgütün üst düzey yöneticileri ile bilgileri Yunan mevkidaşı Antonis Samaras'a vermişti.

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Grigoris Delavekuras ise Mayıs ayında bir açıklama yaparak ülkede teröristlerin eğitim gördüğüne ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 51 yorum
bu ülkeyi yıkmaya çalışan ne kadar çok hain varmış..erdoğanı sonuna kadar destekliyoruz..
sadece ilk cümlene katılıyorum
Erdoğan'ın göklere çıkardığı Seyid Rıza, Şeyh Said gibi hainleri de sayıyor musun?
başta yıkmak ıcın ugrasan kişi bellidir uzakta arama...
eşek hoş laftan ne anlar...sen destekle kardeş...
FATIHYUCE SADECE DEMOGOJI YAPMAK ICIN YORUM YAPIYOSUN SEN ACABA KIMI GÖKLERE CIKARDINDA BUNA AZ DIYOSUN HOŞŞŞT
saygı duyarım...
taksim olayları sırasında chp lilerin çadırlarını, yemeklerini, biralarını paylaştıkları örgütlerden biridir dhkpc...kılıçdaroğlunun alınlarından öptüklerindendir dhkpc....abd elçiliğine bombalı saldırı yapan ama chp nin tek kötü söz edemediği örgüttür dhkpc...çağdaş avukatların, odaların, sendikaların, platform ve dayanışmaların ve chp nin beslemesidir dhkpc...hedef gözetmeksizin çoluk çocuğun- hamilenin - yaşlının - bulunduğu yerde bomba patlatıp can alan ve alnında bu kanla dolaşan aşağılık bir köpektir dhkpc..buna rağmen hala su ve gazla ödüllendirilmesi de tuhaftır.
her şeyi CHP ye at bitsin o senin teröristlere verdiğin oyu düşün sen cahil yobaz AKP hükumeti askerlerimizi hapiste tutarken teröristler silahlarıyla poz veriyor yol kesip kimlik kontrolü yapıyor kaymakam atıyor vergi defterdarlığı kurup vergi topluyor senin AKP yöneticilerin buna ne diyor sen besbelli ki PKK lısın ve bu yorumları bir paket makarna için yapıyorsun yani insanlığının değeri o fazla da etmiyorsun
akdenizli.2 kardeşim aynen katılıyorum sana diline sağlık doğru söze ne denir.
AKo AKo ya göre herkez makarnacı da peki sen nesin senin CHP ne vermiş bu memlekete. Ben söylim çapulcu vermiş be oğlum.
kadrolu yorumcu salyaların akıyor.verilen haberle chp nin ne alakası var.sen pkk ile yaptığın ortaklığı izah et millete.
ako_ako74 aptal adam sen nerden biliyorsun kimin cahil kimin akılı oldugunu burda bir fikirin varsa adam gibi cık savun bilgisi olan fikir olan cıkar savunun cahiler ve aptalar camur atar iftıra atat aynen.'''!!!
ako ako neden sen chp nin avukatlığını yalakalığını yapma hissi duydun adam doğru yazmışş sen ne yiyon makarna yerine doğruya siz elit tabakanın iş bankasının yalakasısınız senin paşaların ne halt yedi 30 yılda anca beni fişlediler devlet kadrosuna almadılar siyasetle dinle uğraşacağına asıl işleri olan düşmanla savaşmayı unuttular düşman olarak biz yobazları makarnacıları ve saçı kapalıları gördüler şimdi Silivri dinlenme tesislerinde dinleniyorlar çok yoruldular benim ne renk don giydiğimi fişlemekten.)))))
ako ako senin beynin varmı varsa nerde .dünyadaki tüm makarnalar g.g
süper yorum olmuş anlayan anlar.gözleri var görmezler diyor allah bunlara pek anlamzlar..
mnet türklerin kaldığı kamp diye yazma vatanhainlerinin kaldığı kamp diye yaz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler