HABER

Ford Otosan kafilesi İstanbul'a geldi

İSTANBUL (İHA) - Ford Otosan Şirketi'nin bayii toplantısına katılmak üzere İtalya'da bulunan Türkleri taşıyan otobüsün başkent Roma'da dün gece TSİ ile 00.00 sıralarında şarampole yuvarlanması sonrasında, kaza sırasında başka otobüste bulunan yaklaşık 300 kişilik kafile İstanbul'a geldi.

Ford Otosan Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç ve Ford Otosan Genel Müdürü Turgay Durak'ın da aralarında bulunduğu kafile, bu akşam 2 uçakla İstanbul'a geldi. Üzgün olduğu gözlenen Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, herhangi bir açıklama yapmazken, Genel Müdür Turgay Durak, Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Koç adına yazılı bir açıklama okudu. Ford Otosan Bayiler Toplantısı için Roma'da bulunan grubun son akşam yemeğinden otele dönerken kaza yaptığının belirtildiği açıklamada, "Kazada yaralanan 18 kişi ise değişik hastanelere yatırıldı ve bunlardan 6 yaralının durumunun ağır" denildi. Yaralılara her türlü tıbbi müdahalenin yapıldığını ifade eden Durak, "Yaralıların durumu bizim elamanlarımız ve tercümanlarımız tarafından hastanelerde yakından takip ediliyor. Hastanede kalacak yaralıların durumu yarın belirlilik kazanacak" dedi. Cenazelerin Türkiye'ye getirilmesi için gerekli girişimlere başlatıldığını kaydeden Durak, "Gerekli izinler bugün alınamadı. Yarın alınacağını ve inşalah cenazelerin getirilebileceğini düşünüyoruz. Ayrıca vefat edenlerin yakınlarından Roma'ya gitmek isteyenlere bilet ayarlandı. Cenazeler İstanbul'a gelince ailelerin istekleri doğrultusunda defin işlemlerini yapacağız. Biz vefat eden bayilerimizin işlerin aksamaması için Ford Otosan olarak maddi manevi her türlü destekte bulunacağız. Çok güzel ve verimli geçmiş olan ve 2006 iş planlarının kesinleştirdiğimiz bayii toplantımız, maalesef beklenmedik bir şekilde sona erdi. Hepimiz çok üzüldük" diye konuştu.

Rahmi Koç'un Roma'da kaldığını ve tek tek hastaneleri ziyaret ederek yaralılar ile ilgilendiğini belirten Durak, bu kazanın tüm Ford ailesini çok üzdüğünü belirtti. Uçaktan indikten sonra yakınlarına telefonla bilgi veren bayilerin oldukça üzgün oldukları gözlenirken kendilerine yerilen talimat doğrultusunda konuşmaktan kaçındı. Geziye eşi Havva Budan ile katılan Ford Afyon Bayisi Celal Budan, otobüste hayatını kaybeden ve yaralanan kişilerle ile daha önce de sık sık seyahat ettiklerini belirterek " Yemekten bizden önce ayrıldılar. İki gündür çok kötü durumdayız. Eşimin tansiyonu düştü. Muayene yaptırdık" dedi.

Geziye eşi Şefika Başdemir ile katılan Gürbaşlar Otomotiv Sahibi Mustafa Başdemir ise, eşinin geç kalması nedeniyle kaza yapan otobüsten indiğini ifade etti. Mustafa Başdemir, "350- 360 arkadaş hep beraber gittik ama şimdi 30 eksik ile dönüyoruz. 12 arkadaşımızı kaybettik orada. 18 arkadaşımız da Azrail ile pençeleşiyor. Yoğun bakımdalar. Beklenmedik bir kaza. Eşim gecikince ben o otobüsten indim. Kaza yapan otobüsün başına binmek için ilk gelenlerden biriydim. Eşim geç kaldığı için otobüsten indim. Aynı araçta biz de olabilirdik. Allah'tan daha çok yiyeceğimiz ekmeğimiz varmış" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler