Fransa'daki protestolar Belçika'ya da sıçradı

Belçika'da "sarı yelekliler", Fransa'ya giden otoyolu kapatırken, polis başkent Brüksel'de yaklaşık 50 kişiyi gözaltına aldı. Gösterilerin Hollanda'ya da sıçradığı belirtiliyor.

Ülkedeki ekonomik koşulları ve akaryakıt zamlarını protesto eden "sarı yelekliler", Belçika-Fransa arasındaki E-40 otoyoluna set çekerek trafiğe kapattı. Avrupa Birliği (AB) kurumlarına ve NATO'ya ev sahipliği yapan başkent Brüksel'de ise "sarı yeleklilerin" gösterileri başlamadan önce polis 50 kişiyi gözaltına aldı.

Brüksel şehir merkezinde toplanan "sarı yeleklilere" polis müdahale etti, göstericiler ara sokaklara dağıldı.

AB KURUMLARINA YÜRÜYÜŞ

Brüksel polisi sözcüsü Ilse Van de Keere, Brüksel merkez tren istasyonu ve AB kurumlarının bulunduğu Schuman bölgesinde 50'ye yakın kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Brüksel polisi, şehir merkezi, AB Komisyonu ve AB Konseyi'nin bulunduğu Schuman bölgesinde yoğun güvenlik önlemi alırken, binaların yakınlarında bulunan sokakların girişlerini dikenli tellerle çevirdi.

HOLLANDA'YA DA SIÇRADI

Fransa’nın başkenti Paris’te başlayan ve hala şiddetlenerek devam eden Sarı Yelekliler hareketi bugün Hollanda’ya da sıçradı. Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da 11 ayrı noktada toplanan Sarı Yelekli protestocuların eylem yapmaya hazırlandığı kaydedildi.

20181208_2_33822741_39705335_Web

20181208_2_33822741_39705331_Web

20181208_2_33822741_39705330_Web

Kaynak: AA/İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
Fransada alt kesimin bunalımı patladı. Eylemdeki 42 maddeyi herkes tek tek incelemeli. ülkemiz sorununun aynısı. Açlık, işsizlik, gelir azlığı, gelir adaletsizliği, kamudan bedava beslenenler...insanların canını yaktı. 50.000 tl. peşinle İstanbul'da kızama BRÜT! 50 m² ev alamıyorum. 450.000 Tl.istiyorlar. Ama 50.000 konutu olan firma var.bu kadar uçurum olmaz. Bu paraları nerden aldılar, bu paralar kimlerin. Etrafımda herkes işsiz ama 6 milyon afganlı, suriyeli, ıraklı, çeçen, özbek, türkmen kalitesiz, niteliksiz, vasıfsız aklına gelen herkes ülkemizde cirit atıyor. Neden çaresine bakılmıyor.
abim doğru söylüyorsun,bu emperyalizmin pislikleri çalışan emektar kesim in alınterini ahlâk sizca sömürü r, aynen bizde de öyle, sorgulayan toplum lar emeğinin gözgöre göre hortum lanmasına seyirci kalmaz, işte bir şekilde hakkı nı arar
@yekazan sgk34 hakkini aramak masum insanlarin dukkanini yagmalamak mi? polisi yaralamak mi?hakkini aramak buysa kalsin.
sn. ramazotti zottilik yapma boşa yazmadım herkes aynı görüşte Fransa başkanı Dö Gol "ben Fransa için canımı veririm ama Fransa beni aç bırakırsa yakarım" tarihi sözü gerçek oluyor. Birde "aç insan inançlarını yer" ingiliz ata sözü var. Aç insanın dini, imanı, vicdanı, acıması olmaz. Önemli olan insanları açlık seviyesine düşürmemek. sen 42 mad. inceledin mi. Fransa yolsuzluğa, adaletsizliğe, haksızlığa, hukuksuzluğa, devletten bedava geçinenlere... direniyor. Bu sorun tüm dünyanın başını yakacak. Her ülkede aynı sorun. biri 1 kuruş bulamıyor biri katrılyona sahip tüm dünya risk altında.slmlar
Insanlar haklı.. Paris Saint German gibi bir klübe gözlerinin içine baka baka milyar dolarlık bütçe ayrılıyor halka geldi mi para yok pul yok vergi şartı deniliyor.. Saray da yaşayanla prefabrik evde oturan misali..
o ateş birgün sizide yakacak derken şaka yapmıyorduk
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler