Fransa'dan Erdoğan'la görüşme açıklaması: Karar verdik!

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuelle Macron "Merkel ve Johnson ile gelecek haftalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeye karar verdik" dedi.

Fransa'dan Erdoğan'la görüşme açıklaması: Karar verdik!

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile gelecek haftalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmeye karar verdiklerini söyledi.

Macron, Brüksel'deki AB Liderler Zirvesi'nin ardından düzenlediği basın toplantısında, yeni Brexit anlaşmasının İngiliz Parlamentosu ve Avrupa Parlamentosunda onaylanması gerektiğini hatırlattı.

Avro bütçesi konusunda ortak bir görüş bulunamadığını ifade eden Macron, "Türkiye konusunda ortak bir karar aldık. Türkiye'ye silah ihracatlarını durdurduk. Merkel ve Johnson ile gelecek haftalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeye karar verdik. Muhtemelen Londra'da görüşeceğiz." diye konuştu.

Macron, İngiliz Parlamentosunun yeni Brexit anlaşmasını reddetmesi halinde yeni süre tanınmaması gerektiğini vurguladı.

KAYNAK: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
EEEE..İŞTAHLARI KABARDI TABİİ...HER GÖRÜŞEN BİR ŞEYLER KOPARTIYOR...?!!..
@carniceros işte chp seçmeni modeli, senin oyun ile bununki bir malesef.
Erdoğan'ı BM'de yaptığı konuşma ve gösterdiği resme bakarsanız anlayacaksınız ne yaptığını. Türkiye istediğini aldığı için başta Abd olmak üzere batı medyası Trump'a veryansın ediyor. Mesele Erdoğan değil TÜRKIYE. Lütfen buradan bakalım. Biz istediğimizi aldık..
@sprglvs28 NE YAPALIMKİ....HIRSIZ SEVMİYORUZ...?!!.
@carniceros Sen de görüş belki biraz akıl alırsın...
simonda gelmis
Barış Pınarı Harekâtı sırasında; ABD askerleri ile birlikte Fransız Askerleri de pılını pırtısını toplayıp gitmişti.. "Donanma Ordu Yürürken Muzafferen İleri Üzengi Öpmeye Hasretti Garbın Elçileri" demiş Mehmed Akif.. Türkiye'nin Askerî ve Siyasî Zaferi, bundan sonraki Dönemler içinde Tüm Dünya'ya bir mesaj oldu..
bunlar daha başlangıç. batı çok iyi biliyor.Türk uyanırsa kendilerine dünya dar gelir.ve uyanmaya başladık evelallah.ha uyuyanlarimiz var hala.onlarda zaten Türk olmaktan utananlardir elbet
Barış Pınarı Harekâtı sırasında; ABD askerleri ile birlikte Fransız askerleride pılını pırtısını toplayıp gitmişti.. Türkiye'nin Askerî ve Siyasî Zaferi; Bundan sonraki Dönemler içinde Tüm Dünya'ya bir mesaj oldu.. "Donanma Ordu Yürürken Muzafferen İleri, Üzengi Öpmeye Hasretti Garbın Elçileri" demiş Mehmed Akif.. Bu işler böyle. Gerektiğinde Gücünü Göstermeyi bilmek; Hem sahada hemde Masada Seni daha Güçlü bir konuma getirir. Bölgede ; Türkiye'nin İstemediği Hiçbir Çözümün Hayat bulamayacağını Tüm Dünya Gördü
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler