Fransa'dan Suriye açıklaması!

ABD'nin Suriye'den çekileceğini açıklamasının ardından Fransa'dan kritik bir açıklama geldi.

Fransa'dan Suriye açıklaması!

AFP haber ajansının son dakika koduyla duyurduğu habere göre, ABD'nin Suriye'den çekileceğini açıklamasının ardından Fransa'dan kritik bir açıklama geldi.

Fransa'nın Avrupa Birliği (AB) İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Nathalie Loiseau, ülkesinin şimdilik askeri olarak Suriye'de kalmaya devam edeceğini söyledi.

Loiseau, CNEWS televizyonunda yaptığı açıklamada "Şimdilik (askeri olarak) Suriye'de kalıyoruz." dedi.

Fransa Savunma Bakanı Florence Parly ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, terör örgütü DEAŞ'ın her zamankinden daha zayıf olduğunu belirterek, örgütün topraklarının yüzde 90'nını kaybettiğini ve önceden sahip olduğu lojistiğin artık olmadığını ifade etti.

Parly, "DEAŞ haritadan ve köklerinden silinmedi. Bu terör örgütünü kesin şekilde askeri açıdan yenmek gerekiyor." ifadesini kullandı.

Fransa Savunma Bakanı, "Trump'ın açıklamasından sonra terör örgütü DEAŞ zayıfladı, ancak haritadan silinmedi" açıklamasında bulundu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
AYAK OYUNLARINA DEVAM ORADA AMERİKA ÇIKIYORUM FRANSA KALIYORUM DER BİRAZ GAZ ALMA HEPSİ AYNI TEZGAZ SADECE TÜRKİYE NİN YAPACAĞI OPERASYONU BİRAZ DAHA ÖTELEME ADINA BİZİ AVUTUYORLAR, YAPMAYIN KARDEŞİM SADECE ÜLKENİN ADI DEĞİŞİR TÜRKİYE YE DÜŞMANLIK DEVAM EDER, ESAS FRANSA ORADA KALIRSA TEHLİKE DAHA BÜYÜK OLUR DERHAL HİÇ FAZLA OYALANMADAN BU YPG/PKK LILARI VURMALIYIZ. YOKSA ÇOK GEÇ OLACAK.
FRANSA İLE İNGİLTEREYİ ÇOK İYİ BİLİYORUZ 1916 BEYKOS SEYKO GİZLİ ANLAŞMALARRINDA.ŞERİF HÜSEYNİ OSMANLIYA KARŞI AYAKLANDIRIP SONRADA KENDİ BAYRAKLARINI ÇEKTİKLERİNİ BÖLGEYE. FRANSA İNGİLTER ŞİMDİDE ABD DAHİL ASLA GÜVENİLMEZ BÖLGEDE. OYUN VE TUZAK ÜZERİNE OYUN VE TUZAK KURALAR DAİMA. TÜRKİYEDE VAR HESAPLARINDA.GEZİ OLAYI 17-25 ARALIK OLAYI, 15 TEMMUZ GECESİ, BİRER HAMLE İDİ TUTMADI O ZAMAN.SURİYEYE ESAD ÇAĞIRMADI BUNLARI İŞGALCİ DURUMUNDA ŞU AN BÖLGEDE.600 BİN KİŞİNİN KANININ HESABI BUNLARA MUTLAKA SORULMALI GEÇ OLMADAN DÜNYA İNSAN HAKLARI LAHEY MAHKEMESİNDE.SUÇ SUÇTUR KARDEŞİM SUÇ SUÇ SUÇ
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler