HABER

Fransa haber kanalı, CNN ve BBC'ye rakip olacak

PARİS (İHA) - 24 saat yayın yapacak Fransız uluslararası haber kanalının Aralık'ta faaliyete geçeceği ve dünyaya "Anglo-Sakson" fikirleri yayan dünya medya pazarı liderleri BBC ve CNN'e rakip olacağı bildirildi.

Yeni haber kanalının başkanı Alain de Pouzilhac, Le Figaro gazetesine yaptığı açıklamada, Fransız kanalın dünyaya "Fransız değerlerini" yayacağını söyledi.
France 24 adı verilen kanalın İngilizce ve Fransızca olarak İnternet'te 6 Aralık'ta yayına başlayacağı, uydu vasıtası ile yayının ise bu tarihten 2 gün sonra faaliyete geçeceği kaydedildi.

İngiliz ve Amerikalı rakipleri gibi France 24'ün dünyadaki çeşitli fikir liderlerinin görüşlerine yer vereceği, farklı haber, olay ve tartışma programlarının bulunacağı belirtildi.
Fransız haber kanalına Fransa devletinin ilk yıl 80 milyon euro katkı sağlayacağı, ortakları arasında Fransa'nın önde gelen medya kuruluşlarının bulunacağı bildirildi. BBC Worl'ün 250 çalışanı bulunuyor ve bütçesi açıklanmıyor. CNN ve Uluslararası branşlarında 4 bin kişi çalışıyor ve 730 milyon euro gelire sahip.
France 24'ün 250 milyon kişi seyirci potansiyeli olduğu, ayrıca 64 ülkede 500 otelde izleneceği kaydedildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön