HABER

Fransa'da hızlı tren arıza yaptı

PARİS (İHA) - Fransa ile Brüksel arasında çalışan TGV hızlı treni arıza yaptı. İçerisinde 900 yolcu bulunan trenin arızası 6 saatte giderilebildi.

Fransa'da demiryolu ulaşımının temel dayanaklarından birini oluşturan TGV hızlı trenlerinden biri, Fransa-Brüksel seferini yaptığı sırada arızalandı. 900 yolcusu bulunan trenin, Fransa merkezini geçtikten sonra yaptığı arıza ancak 6 saatte giderilebildi. 16 vagonu bulunan trende yer alan yolcular, telefonla yakınlarına ulaşırken, yaşadıkları zor durumu aktardı. Tamamen karanlık bir bölgede saatlerce beklemek durumunda kaldıklarını ve kabin sıcaklığının giderek arttığını ifade eden yolcular, koşulların oldukça zorlu olduğunu vurguladı. Fransız Demir Yolları Şirketi SNCF tarafından yapılan açıklamaya göre Yonne bölgesindeki Saint Florentin'de teknik bir problemden kaynaklanandı.

Öte yandan yolculardan Jean Marc Lemaitre (43), olayın üzerinden geçen 4 saatin ardından yaptığı telefon görüşmesinde durumu, "Vagonlardaki kabin sıcaklığı 40 dereceye kadar ulaştı ve bu surada ortam tamamen karanlıktı. Havalandırma sistemleri ise çalışmıyordu" dedi.

SNCF sözcüsü, olayın ardından bölgeye başka bir tren gönderildiğini ve yaklaşık 5 buçuk saat sonra mahsur kalan yolcuların olay yerinden alındığını dile getirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön