HABER

Fransa'da ölen oğullarının cenazesini istiyorlar

GAZİANTEP (İHA) - Yaklaşık 2 yıl önce Fransa'ya çalışmak için giden ve 3 ay önce hayatını kaybeden gencin ailesi, oğullarının cenazesinin Türkiye'ye getirilmesini istiyor.

Araban İlçesi'ne bağlı Yukarı Karavaiz Köyü'nde ikamet eden Mehmet Şeref Işık'ın babası Seydi Vakkas Işık, oğulları Mehmet Şeref Işık'ın (26) yaklaşık 2 yıl önce çalışmak için Fransa'ya gittiğini ve orada Fransız bir bayanla evlendiğini bildirdi. Oğullarının şiddetli geçimsizlik nedeniyle eşinden ayrıldığını ve 3 ay önce de hayatını kaybettiğini öğrendiklerini kaydeden baba Işık, "Oğlum 3 ay önce ölmüş olmasına rağmen kesin ölüm nedeni bize bildirilmedi ve cenazesi de gönderilmedi" dedi.

Baba Işık, oğlunun ölümünden sonra annesi Besey Işık'ın şoka girdiğini ifade ederek, "Eşim, oğlumuzun ölüm haberini alınca üzüntüden şoka girdi ve ciddi sağlık sorunları yaşıyor. Şu anda konuşamıyor ve üzüntüden kahroluyor. 3 aydan beri oğlumun cenazesinin Türkiye'ye getirilmesini istiyoruz. Şimdiye kadar bir sonuç alamadık. Yetkililerden bu konuda bize yardımcı olmalarını bekliyoruz" şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön