Fuhuş parasıyla lüks hayat

Antalya'da, insan ticareti yapan ve yabancı uyruklu kadınlara zorla fuhuş yaptırdıkları iddia edilen 13'ü bayan 38 kişi yakalandı.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, bir ihbarı değerlendirerek 6 aylık teknik takip sonucu düzenlediği 'Meltem' isimli operasyonla kent merkezinde faaliyet gösteren bir fuhuş çetesini çökertti. Antalya, Çorum ve Konya'da eş zamanlı 25 eve yapılan operasyonda aralarında çete lideri 'Cennet Ana' lakaplı C.S. ve ismi açıklanmayan 'Hanım Ağa' lakaplı yabancı uyruklu bayan ile 36 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Antalya L Tipi Cezaevi'nde gardiyanlık yapan İ.A.'nın da bulunduğu öğrenildi.

Çetenin, Gürcistan, Ukrayna ve Moldova gibi ülkelerden Antalya'ya getirdikleri kadınları fuhuşa zorladıkları iddia edildi. Fuhuş yapmak istemeyen kadınları pasaportlarına el konularak zorla uyuşturucuya alıştırdıkları iddia edilen çetenin lideri Cennet Ana'nın fuhuş parasıyla lüks bir hayat yaşadığı ve 20 yaşındaki K.S. isimli oğluna 47 bin avroluk son model bir araba aldığı iddia edildi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nde ifadeleri alınan zanlılar güvenlik önlemleri altında Antalya Adliyesi'ne getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi. Gazetecilere tepki gösteren çetenin lideri Cennet Ana, "Size ne fuhuş yaptıracağım işte. Fuhuş yaptıranlardan korkmayın. Fuhuş yaptırmak suç mu?" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler