HABER

Fulya projesine destek istendi

Beşiktaş Kulübü'nün Olağan Divan Kurulu Toplantısı başlarken, kulüp başkanı Yıldırım Demirören, üyelerden "Fulya Projesi" konusunda destek istedi.

Ceylan Inter-Continental Oteli'nde yapılan toplantıda konuşan Yıldırım Demirören, Fulya Projesi'nin Beşiktaş'ın 50 yıllık hayali olduğunu belirterek, "Fulya Projesi'ni yapalım, pazartesi bırakıp gideyim" dedi.

Demirören, projenin her Beşiktaşlının emeğiyle bugünlere geldiğini belirterek, "Proje ile garanti gelir elde edeceğiz. Bazı kulüpler yardım kampanyası başlattı. Fulya'nın ruhsatı yok. Bu ruhsatı niye alamıyoruz, anlamıyorum. Her şey hazır. Bu proje herkesin onayından geçti. Herkes gerekli bilgileri verdi ve aldı. Bugün 'komisyon kuralım' diyorlar. Bir sene niye kaybettik? Bu benim projem değil, Beşiktaş'ın projesidir. 'Yıldırım Demirören'in heykelini dikeceğiz' diyorlar. Heykelimi dikmesinler, bu projeye destek versinler" diye konuştu.

Herkesten projeye destek isteyen Yıldırım Demirören, sözlerini şöyle sürdürdü: "Lütfen yarın bu proje başlasın. Kimse engellemeye kalkmasın. 'Yıldırım Demirören, 2007 yılında seçim kazanacak' diye düşünülmesin. 40 milyon dolarla borcu kapattık. Ama 8,5 milyon dolar her yıl Beşiktaş'a geliyor ve sıfır borçla temlikler kalkmış oluyor. 20 yıl 3,5 milyon dolar bloke olacak ama daha sonra bu para da kasaya girmeye başlayacak. Bu projenin bugün yarın devreye girmesi şarttır. Bizler diğer kulüpler gibi adam başı para toplamayız. Biz Beşiktaşız. Statlar başarıyla dolar. Pazarlama başarıyla olur. Ama başarısızlık statların boş kalmasına neden olur."

Her Beşiktaşlı'nın, Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal'a bu konuyu sorması gerektiğini kaydeden başkan Demirören, "Her Beşiktaşlı yarın Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal'a 'Ruhsatı niye vermiyorsun?' diye sormak zorunda. Ruhsatı bekliyoruz. Her Beşiktaşlı'nın pazartesi günü 'Ruhsatımızı ver' demesi gerekiyor. Projeyi anakente göndereceklerini söylüyorlar. Anakent zaten onaylamış, sana göndermiş. Pazartesi ya da salı, sizlerin desteğiyle bu proje olacak" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler