Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul'la ilgili yeni gelişme

Adana'da 'suç örgütü kurmak' suçlamasıyla gözaltına alınan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Kurucu Başkanı Alparslan Kuytul ile birlikte 25 kişi tutuklanma, 3 kişi ise adli kontrol şartıyla nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Adana merkezli 3 ilde yürütülen Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan, Kuytul'un da aralarında bulunduğu 28 kişinin emniyetteki işlemleri tamamlandı. Adana Adli Tıp Biriminde sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar, yoğun güvenlik önlemi altında adliyeye sevk edildi. Polis ekipleri soruşturma kapsamındaki çok sayıda dosyayı da adliyeye getirdi.

VAKIF BAŞKANI DA VAR

Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca, "vakıf faaliyeti adı altında kuruluş amacı dışında anayasal düzene karşı fikir ve eylem birliği içerisinde hareket ederek kamu güvenliğine karşı faaliyet yürütme ve suç örgütü" iddiasıyla Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı yönetici ile sorumlularının aralarında yer aldığı zanlılar hakkında gözaltı kararı verilmişti. İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 30 Ocak'ta 33 adrese eş zamanlı operasyon düzenlenmiş, kurucu başkan Alparslan Kuytul'un da aralarında bulunduğu 28 vakıf yönetici ve üyesi gözaltına alınmıştı. Vakfın genel merkezinin bulunduğu binadaki aramalarda, bir kasa ve dolapta kayıt dışı olduğu belirlenen 364 bin lira ele geçirilmişti. Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfına mahkemece kuruluş amaçlarına aykırı faaliyetlerinden dolayı kayyum atanmıştı.

FURKAN VAKFI

dst dsa df

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
Şu adi hetifi bu durumda gördük ya ne mutlu bizlere
vakıflar cemaatler kapatılmalıdır. dine hizmet edeceklerse, diyanetin kontrolunde edilmelidirler. her cemaat içinde agzında kuran kalpinde resmen hiristiyan yahudi olan ajanlar cirit atmaktadırlar. her cemaat dine zarar vermektedirler. eger bu cemaatler hizmet edecekse diyanet kapatılsın.. ben cemaatlere karşıyım
aynen katiliyorum.Zaten cemaat ya da tarikat olmaktan çıktılar ticari örgüt gibi faaliyet gösteriyorlar.
Afrine girersinde çıkabilir misin acaba dersen, bedelini ödersin.
ADALET
en azından ellerine kelepçe vursaydını... daha inandırı olurdu... yoksa bir emniyet numarasımı var?
teröristlerin göz altına aldınığı emniyete gelen sanık yakınları, yoksa terörist yakınlarımı demeliydim.ulan babamda olsa bu ülkeyi satan 1 kişi varsa alsınlar saniyede çeksinler ipe.. anasız babasız yaşanır DEVLETSİZ yaşanmaz.. ey terör gönüllüleri ve devletini karalayanlar..bunları böyle bilin.hukumetler gelip geçicidir.. baki olan devlettir.
mesele afrin değil 15 temmuz videosu.açın izleyin nasıl akp ye çomak soktuğunu.
15 temmuz videosunu izleyin,o yüzden içeri attılar ama söyleyemezler millet izler diye.o yüzden afrin bahanesini kullanmaları gerekti fırsat bu fırsat diye.
türk tabibler birliğine yapılanları barolar birliğine yapılanları protesto için toplananlara polisin uygulamış olduğu şiddet dolu yaptırımlar hernedense furkan vakfı destekçilerininveya bir başka cemaattin vakfın derneğine karşı yapılanları protesto edenlere uygulanmıyor..bunun örneklerini pkk pyd veya bir başka terör örgütünün protestolarında da gördük..polis bu protestocuları engellemiyor aksine rahatça eylemlerini yapabilmeleri için onları koruyor..iki yüzlü yönetim ikiyüzlü idare ikiyüzlü yandfaş yalaka bir güvenlik gücü bu ülkenin üstüne yılan gibi çöreklenmiş .gitmiyor..
Fetoyla el altından iş kurup yabancı servislerle kırıştıracaksın değil mi şerefsiz..İstihbaratımız uyuyor mu sanıyorsunuz..lağım faresi..kodeste çürüyeceksin..bu millete bu dine ihanetin bedelini ödyeceksin...pislik din bezirganı
arkadaşlar araştırmadan bu habere bakarak fikir sahibi olmayın biraz hocayı araştırın videolarını izleyin ondan sonra karar verin ön yargılı düşünüp konuşuyorsunuz
@sinankoksoy Araştırdık, herif anasının dizkapağından hoşlanıyormuş
Hiç kimsenin fikir ve ifade özgürlüğü kısıtlanmamalı..A.Kuytul birkaç yıldır Akp politikalarını eleştiriyordu. Memlekette korkudan yada rant beklentisinden dolayı çoğu kişi ve cemaat yıllardır susmuşken Kuytul hoca susmadı.Dini anlayışımız farklı ama cesur-samimi , kral çıplak diyen biriydi.İnşallah tez salınırlar.. Burada sevinçten zıplayan yorum sahiplerinin ya güce tapan saftrik hükümet hayranları veya fırsat kollayan haramiler olduğunu düşünüyorum.
Vakıflara yapılan yardımları artık! Aselsan! Tai vs vs. Yerli Silah Sanayii sistemlerimizi üreten Güçlü Türkiyenin Önünü açan Şirketlerimize Yapmalıyız!
allahın tüm sıfatlarını taşıyan dünyağ liderimiz, bir başka din kardeşiyle kavga da, peki kız öğrenciye akademisyene asker polis sivile takılan kelepçeler sıra bunlara gelince nerede,
2 Sene Önce bu Adamın Konferansına Gittim, Merak Ettim Ne Anlatacağını, Tanımıyordum, İlk Kez Resimlerini Duraklarda Gördüm, Neyse Gittim Dinledim Ve Sadece 20-15 Dk Dayanabildim, Ayrıldım Oradan, Nedenine Gelince, Firavunların Nemrutların Aslında Putlara Tapmadığını Dinimizde Putları Kul İle Yaratıcı Arasındaki Aracılar Olarak Tanımladığını Anlattı, İslamdan Çok İlimden Çok Putlar Ve Şia lar İle İlgili Anlatımlar Yaptı, Ve Bu Adam Anlattıkça Salondakilerin Alkışları Ve Sloganları Hiç Susmadı, Anlıyacağınız Tam Bir Hayal Kırıklığıydı Benim ki, Bu Devirde Doğruyu Bulmak da Zorlaştı...
Allah, haklı olanı üstün tutsun, inançsız münafıkları kahhar ismiyle kahretsin. Vatanımızı düşmanlara peşkeş çekenler karşılığını hem bu dünyada, hem ahirette mutlaka karşılığını alacaklardır..
Diğer Haberler