SPOR

CANLI

Galatasaray NTV ve NTV Spor'un akreditasyonlarını durdurdu! Muslera ve Maicon patladı

Galatasaray, Kırmızı Çizgi programında oyunculara yönelik sözlerden dolayı NTV ve NTV Spor'un akreditasyonunun durdurulduğunu açıkladı. Öte yandan mahkemeye gidildiği ve özür gelene kadar akreditasyonun verilmeyeceğini duyurdu.

Galatasaray NTV ve NTV Spor'un akreditasyonlarını durdurdu! Muslera ve Maicon patladı

Galatasaray, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada NTV ve NTV Spor kanalları temsilcilerinin sarı kırmızılı kulübe ait basın toplantısı, organizasyon ve davetlere akreditasyonlarını durdurduğunu belirtti.

İşte Galatasaray Kulübü'nden yapılan açıklama:

NTV Spor televizyon kanalında 24 Şubat 2018 Cumartesi günü yayınlanan Kırmızı Çizgi programında futbol takımı oyuncularımızın onur ve şereflerine yönelik iddialarda bulunulmuştur.

Canlı yayında böylesine çirkin iddiaların büyük rahatlıkla dile getirilmesine izin veren yayıncılık anlayışı nedeniyle NTV ve NTV Spor yönetimleri, söz konusu program ve yorumcular hakkında bir yaptırım uygulayana ve kurumsal düzeyde camiamızdan ve oyuncularımızdan özür dileyene kadar, bu yayın kuruluşları temsilcilerinin Galatasaray’a ait basın toplantısı, organizasyon ve davetlere akreditasyonu durdurulmuştur.

Konuyla ilgili kişilere dair Kulübümüz ve oyuncularımız adına ayrı ayrı hukuki süreç başlatılmıştır.

Kulübümüze ve Kulübümüzü temsil eden bireylere yönelik bu ve benzeri saldırılara tepkimiz bundan sonra da sürecektir.

Kamuoyuna saygılarımızla,

Galatasaray Spor Kulübü

MUSLERA VE MAICON DA PATLADI

Galatasaray'ın iki yıldızı Fernando Muslera ve Maicon, basında çıkan haberlerle ilgili bir açıklamada bulundu.

İki yıldız oyuncu, basında haklarında çıkan asılsız iddialara kulübün resmi internet sitesinden yanıt verdi.

İşte Muslera ve Maicon'un açıklamaları;

Ben Türkiye’ye gelirken bu ülke insanının değerlerine güvenerek geldim. Beni ve ailemi sahiplendiniz, gurur duydum.

İlk günden bu yana işimle ilgili elimden gelenin fazlasını yapmaya çalıştım. Her zaman, herkese, her şeyi anlatmıyoruz; ama bu yaşamadığımız anlamına gelmiyor.

Bizleri sadece para karşılığı iş yapan insanlar gibi görüyor; duygularınızı düşüncelerinizi anlamadığımızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Elbette bizler profesyoneliz ve işimizi yapıyoruz ama duygu olmadan, sizlerin desteğini görmeden, aidiyet hissedilmeden ne kadar profesyonel olursanız olun zor bir iş bu.

Ben görevimi bilen, zaman zaman hata yapabilen ve hata yaptığında sizlerden daha çok üzülen biriyim. Performansım nedeniyle sadece bana değil aileme bir şey söylediğinizde ise daha çok kırılıyor, üzülüyorum.

Görevi gazetecilik olan birinin bana veya arkadaşlarıma alaycı bir ifadeyle hak etmediğimiz şekilde bahsetmesine ise sadece üzülmüyor, kızıyorum.

Ben her eleştiriye saygı duyarken ve hoşgörülü olmaya çalışırken bu ve benzeri kişilerin bizlere saygısızlık yapmasına izin vermek istemiyorum.

Kulüp ve ben ayrı ayrı hukuki hakkımızı kullanacağız.

Buradan herkese, tüm kulüplerdeki futbolcu arkadaşlarıma sesleniyorum. Eleştiri ve yorumları bir kenara bırakacak olursak, itibarınızla şerefinizle ağzından çıkan iki kelimeyle oynayabilen bu insanlara sessiz kalmayalım.

Saygılarımla,
Fernando Muslera

Maicon: 'İşimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz'

Bir televizyon kanalında hakkımda yapılan çirkin ve itibar zedeleyici yorum karşısında ne hissedeceğimi şaşırdım. Umarım bu son olur. Bizler işimizi en iyi şekilde yapmaya çalışan insanlarız. Kariyerim boyunca eleştiri aldım. Ancak kimsenin kişiliğimize yönelik bu denli çirkin ifadeler kullanmaya hakkı yok.

Ben ve kulübümüz bu kişilerle hukuki olarak mücadele edeceğiz. Unutmayın ki, bizler de insanız. Ailelerimiz ve sevdiklerimiz var. Bu ve benzeri hareketler sadece bizi değil sorumlu olduğumuz bu insanları da derinden etkiliyor. Rica ediyorum kendinizi bizim yerimize koyun ve yorumlarınızı yapmadan önce iki kez düşünün.

Saygılarımla,
Maicon Roque

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
spor sporluktan cikti tv de kendini bilmez bir kac kişi alikıran bas kesen gibi salliyor yahu insan edep yaa ayiptir gunahtir ayrica fb liyim
bahse konu kanalların sahibinin ferbahçeli olmasından kaynaklı bilinçli ve kasti bir uygulama
fb nin yan kuruluşu zaten
Takım
O
Av
P
Geri Dön