SPOR

G.Saray yönetimi şokta! Transfere mahkeme engeli

Galatasaray Kulübü'nün yıllık olağan mali genel kurulunda idari yönden ibra edilmeyen, sonrasında ise mahkeme aracılığıyla bu karara tedbir getiren başkan Mustafa Cengiz ve yönetimi, 'transfer yetkisini kullanamama' tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.

G.Saray yönetimi şokta! Transfere mahkeme engeli

Sarı kırmızılı kulübün yönetime muhalif kesimi, ibrasızlık oylamasının ardından yeni bir girişimde bulunarak 'yönetimin transfer yetkisini durdurma talebi' ile mahkemeye başvuruda bulundu.

Galatasaray yönetiminden edinilen bilgiye göre, 14'üncü Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülmekte olan 'Genel kurulun iptali' davasına fer-i müdahale talebinde bulunan Hasan Ahmet Özdoğan ve Barış Cenk Akkaya, üye alımı ve finansal kararlar gibi kritik işlerin yönetim tarafından yürütülmesine itiraz ederek, yönetimin dernek tüzüğünde yazılı görevlerinden men edilmesi yönünde ihtiyati tedbir talebinde bulundu.

FER-İ MÜDAHALE TALEBİ

Yapılan talep doğrultusunda bu kararın onanması halinde, Galatasaray'ın mevcut yönetimi transfer yetkisini kaybedecek ve sarı kırmızılı kulüp yeni seçim yapılana kadar transfer yapamayacak.

Eski yöneticilerden Hatice Günay ve Kemal Taner Günay da yönetime karşı fer-i müdahale talebinde bulunurken, daha önce genel kurul divan üyeleri de yönetime karşı fer-i müdahale talebinde bulunmuştu.

YÖNETİM BU DURUMUN BÜYÜK SIKINTI YARATACAĞINI DÜŞÜNÜYOR

Öte yandan Galatasaray yönetimi, bu talebin kabul görmesi halinde sarı kırmızılı futbol takımının gelecek sezon büyük sıkıntılar yaşayacağını düşünüyor. Transferle ilgili tüm yetkilerin kaldırılmasının futbol takımını ve teknik direktör Fatih Terim'i olumsuz etkileyeceği konusunda fikir birliğine varan yönetim, "Galatasaray transfer yapamazsa ne olacak? Zaten transfer döneminin bitmesine 2 ay var" görüşünde birleşti.

Yönetimin yaptığı görüşmelerde camianın mali genel kuruldan dolayı teyakkuz halinde olduğu belirtilirken, teknik direktör Fatih Terim ve taraftarların da gelecek sezon hem şampiyon olmak, hem de Avrupa'da başarılara imza atmak için transfer istediği kaydedildi.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
GS da başarı olsun da borç harç umrun da olmayan terim ve albayrak ikilisi şimdiden transferlerden ne götüreceğini sızdırmışlar demekki. albayrakta transferden alır kendi cebinden veriyor gibi gs verir bunu taraftar göklere çıkarır
Harika tesbit valla.
carpilirsin azize yapanlar GS bulaşmayı
lombeli kaşarı dikileni annesiyle alan mondo
@hal_il_2016 sen kendi yazdıklarına inandınmı?? kıskananlar çatlıyorr
@hal_il_2016 La bi git işin gücün yokmu ? sen bak bakalım fener nasıl kümede kalır nasıl kurtulur , yada ersuna söle nasıl Şampiyona çelme takabilir, sen o ufacık beyninle bunları düşün bunlar sana fazla bile gelir sezon açılana kadar düşünürsün...
futbolcu transferine gerek yok.siz hakem transfer edin.
Terimle ne ilgisi var? Transferleri yapan klüptür kişiler değil.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler