HABER

Galatasaray'dan Feldkamp haberlerine tepki!

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu, teknik direktör Karl Heniz Feldkamp ile yönetim arasında anlaşmazlık olduğu yönünde basına yansıyan haberleri, yazılı bir açıklama ile yalanladı.

Sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, "Uzun lig maratonunun 11. haftasını namağlup olarak lider tamamlayan, UEFA Kupası ve Fortis Türkiye Kupası'nda da yoluna devam eden Galatasaray'ın teknik kadrosu ile yönetim kurulu için son günlerde sistemli olarak başlatılan yıpratma politikasının ürünü haberlerin, yazılı ve görsel medyada yer alması kulübümüz tarafından büyük bir dikkatle takip edilmektedir" denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Galatasaray Profesyonel Futbol Şubesi teknik kadrosu ise dünya futboluna damgasını vurmuş, geçmişte çalıştığı dönemde yarıştığı tüm kulvarlardaki kupaları kulübümüze kazandıran, camiamızı ve yönetimimizi çok yakından tanıyan, Türk spor kamuoyunun da yakından tanıdığı ve kariyerini takdir ettiği Karl Heinz Felkamp ile ekibinden oluşmuştur. Teknik kadro ve yönetim kurulumuz arasında problem olduğunu iddia edenler, sezon başından beri ligin zirvesinden inmeyen Galatasaray'ı, geçmiş yıllarda da benzerlerine şahit olduğumuz sanal kaos ortamına çekme amacı taşımaktadırlar. Galatasaray Yönetim Kurulu'nun, Galatasaray Teknik Direktörü ve ekibine güveni tamdır. Galatasaray yönetim kurullarının, teknik kadrolarıyla çalışma prensipleri, ilişkileri ve iletişimleri, Türk futbol tarihinde her zaman örnek olarak gösterilmiş ve bu etik anlayış ülkemizin tüm kulüplerinde uygulanması dileği, yine spor medyası tarafından defalarca dile getirilmiştir" ifadelerine yer verildi.

Galatasaray'ın bu sezonki performansıyla ilgili olarak, Turkcell Süper Lig'de namağlup lider durumda bulunduğu, 21 golle ligin en çok gol atan, 6 golle de ligin en az gol yiyen takımı olduğu, UEFA Kupası ile Fortis Türkiye Kupası gruplarında da yoluna devam ettiği hatırlatılan açıklamada, daha sonra şu görüşlere yer verildi:

"Altını tekrar çizmek isteriz ki, sezona devrim niteliği taşıyan bir kadro ile başlayan Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı, geride kalan 3 ay içerisinde yarıştığı hiçbir kulvarda telafisi olmayan bir mağlubiyet yaşamamış, Turkcell Süper Lig'in de namağlup lideridir. Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı'nın bu performansa, 5 maç seyircisiz oynama cezası nedeniyle büyük Galatasaray taraftarının eşsiz desteğinden mahrum olarak imza attığını hatırlatmak isteriz. Galatasaray Yönetim Kurulu, Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı Teknik Yönetimi ve futbolcuları, büyük Galatasaray taraftarının önüne ligin 12. haftasında, Ali Sami Yen Stadı'na lider çıkma sözünü sezonun ilk haftasında vermiş ve bu sözlerini tutmuşlardır. Büyük Galatasaray taraftarı, sözünü tutan Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı Teknik Kadrosu ve futbolcularını, 8 Kasım Perşembe akşamı oynanacak Helsingborg ve 11 Kasım Pazar günü oynanacak Gençlerbirliği karşılaşmalarında bağrına basacak ve eşsiz desteğini takımımızın yarıştığı üç kulvarda da sezonunun son haftasına kadar vermeye devam edecektir."

Geri Dön