HABER

150 yıllık İETT tarihinde ilke imza attılar! İşte İETT'nin aynı hatta çalışan ilk şoför çifti

İstanbul'un şoför çifti Sevinç ve Mehmet, İETT'nin 150 yıllık tarihinde bir ilke imza attı. İETT'nin tek şoför çifti olan Akgün ailesi, partner olarak çalışmaktan çok memnun. Çiftlerin aynı işi yapmalarının daha iyi olduğunu düşünen Sevinç Akgün, eşiyle sohbet ederken ortak konu bulabildiklerini, benzer olayları yaşadıkları için daha rahat paylaşımda bulunabildiklerini söyledi. Akgün'ün babasının da İETT'de şoför olarak çalıştığı, şimdilerde ise emekli olduğu öğrenildi.

İETT'de 2 yıldır görev yapan Sevinç Akgün, "150 yıllık İETT tarihinde şoför olarak çalışan tek çift biziz, inşallah çoğalırız" dedi. Mehmet Akgün ise , "Eşimle gurur duyuyorum. Özellikle körüklü otobüs kullanması beni çok gururlandırıyor. Beykoz yolunda büyük otobüs kullanmak gerçekten çok zor" diye konuştu. Sevinç Akgün'ün babası Ahmet Engin Muslu da emekli İETT şoförü. Muslu, "Kızıma bu mesleği aşıladığım için çok mutluyum. Bayramlar da bile İETT'de çalışırdım. Şu anda evim olmasa otobüste yatabilirim. Otobüs benim 5'inci çocuğum olabilir" şeklinde konuştu.

İETT'de açılan şoför alımına iki yıl önce başvuran Sevinç Akgün, 24 yıllık hayat arkadaşı Mehmet Akgün ile aynı hatta görev almaya başladı. Babası 30 yıllık İETT emeklisi, eşi ise 23 yıllık İETT şoförü olan Sevinç Akgün, kurumun 51 kadın şoföründen biri olarak çalışıyor. Göreve başladığı ilk günden bu yana yolcuların önyargısının giderek azaldığını söyleyen Akgün, 150 yıllık İETT tarihinde şoför olarak çalışan tek çift olmanın gururunu yaşıyor.

"150 YILLIK İETT TARİHİNDE ŞOFÖR OLARAK ÇALIŞAN TEK ÇİFT BİZİZ"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
2 tane 5000 tl maaş ALLAH CC daha çok nasip etsin..EMEKÇİ kardeşlerimize..
Geri Dön