HABER

9 yaşındaki Muhammed leblebi yer gibi sarımsak yiyor! 'Her gün en az beş diş yiyorum, hiç hasta olmadım'

Kastamonulu 9 yaşındaki Muhammed Mücteba Köylü, sarımsağa olan düşkünlüğüyle dikkat çekiyor. Her gün en az 5 diş sarımsak tüketen Mücteba'nın bu zamana herhangi bir sağlık sorunu yaşamadığını dile getiren ailesi onun bu alışkanlığından da vazgeçemediğini söylüyor. Baba Nurettin Köylü, ''Diğer çocuklar babalarından şeker, çikolata gibi şeyler isterken benim oğlum ise sürekli sarımsak istiyor. Almayınca ağlıyor ve huysuzlanıyor. Sarımsağının bir nevi antibiyotik olduğunu düşünmeye başladım'' dedi.

Kastamonu’nun Çatalzeytin ilçesinde yaşayan 9 yaşındaki Muhammed Mücteba Köylü, her gün en az 5 diş Taşköprü sarımsağı tüketiyor. 3 yaşından beri sarımsakları leblebi yer gibi yiyen Muhammed Mücteba, okula, tatile, arkadaşları ile oynamaya giderken bile yanında Taşköprü sarımsağını taşıyor. 3 yaşından beri her gün sarımsak yiyen Muhammed Mücteba’yı görenler şaşkınlığını gizleyemiyor.

6 yıldır sarımsak tüketen Muhammed Mücteba, sarımsak bulamadığı zaman da ağlıyor. Her gün sarımsak yiyen Muhammed Mücteba'nın alışkanlığından vazgeçemediğini belirten ailesi, Muhammed'in 9 yaşına kadar da hiçbir sağlık sorunu yaşamadığını söyledi.

''3 YAŞIMDAN BERİ YİYORUM''

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler