HABER

"Barınamıyoz" pankartı açarak parkta yatmak isteyen öğrencilere gözaltı

Eskişehir’de bir araya gelerek yurt ve kiralık ev olmamasını ’Barınamıyoz’ yazdıkları kartonla protesto etmek isteyen bir grup genç, polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Eskibağlar Mahallesi’nde bulunan parkta bir araya gelerek ‘Barınamıyoz’ yazılı pankart açan aralarında üniversite öğrencilerinin de olduğu bir grup genç, geceyi orada yatarak geçirmek istedi.

İL EMNİYET MÜDÜR YARDIMCISIYLA GENÇLER TARTIŞTI

Parkta yatarak eylem yapmak isteyen gençlerin toplandığı alanda bulunan emniyet yetkilileri, uyarılarda bulundu. Eylemin yapılması için saatin ve yerin uygun olmadığını belirten güvenlikten sorumlu olan İl Emniyet Müdür Yardımcısının defalarca yaptığı uyarıyı dikkate almayan grup, karşılıklı tartışmaya girdi.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN DE ARALARINDA BULUNDUĞU 6 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Eylemlerine devam etmek isteyen göstericilere polis müdahalede bulundu. Müdahale sonucunda aralarında üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 6 kişi gözaltına alındı. (İHA)

"BARINAMIYOZ" PANKARTI AÇTILAR

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 105 yorum
yokluk içinde üniversite okuyan kişiler arasındayım. bir kuruş aile yardımı almadan geceleri ve hafta sonları çalışarak çok şükür mezun oldum. hiç bir zaman ağlamadım. biraz büyüyün.
ülkenin son durumu bu hak hukuk aramak bile suç bu ülkede
illagal yapı içerisinde olursan suç.önce öğrenci olacaksın.
hak hukuk ülkeyi karıştırmak la mi aranır geçmişiniz CHP baskı terör örgütleri ile ittifak halinde
hak hukuk hukuk kuralları icinde yapılır. illegal yollarda değil..davanızda haklisiniz ama yolunuz yanlış
@muspol43 zaten hükümet dışında herkes potansiyel pkk lı müptezel fetöcü yarın çıkar açıklama yaparlar onlar öğrenci değil terörist diye
@metin_cakirgoz_1974 neymış bunun bunun kuralı kardeşim. sen de bir laf öğrenmişsin hak hukuk kurallara göre aranr diye. protesto hakkı anayasada güvence altına alınmış bir haktır bundan hanerin var mı sanmiyorum. çünkü cahilin tekisin
@murat_aslan_u5 içişleri bakanlığınca yapılan araştırma sonuçlarına bakarmısınız ne kadar ilgililer okullarla
hayaller ve gerçekler..
Geri Dön