HABER

Hurdadan aldığı araçları ilk günkü haline çeviriyor! Yurt dışından gelen bile var

Muğla'da çürümeye terk edilmiş araçları ilk alındığı gibi eski haline dönüştüren Mahmut Çiriş, onardığı araçları orijinal görünümleri ile satışa sunuyor. Çiriş, iş yerinde 1948'den 1978 modele kadar çok sayıda araç olduğunu belirtirken, Zeki Müren'e ait olduğu belirtilen klasik otomobili ilk günkü ihtişamına kavuşturmak için de kolları sıvadı. Çiriş, "Kendimi bildim bileli bu işin içindeyim. Tamircilikten başladım, bugüne kadar geldi ve ticarete dönüştü'' diyerek bu işin sanat olduğunu vurguladı

Muğla'nın Ortaca ilçesinde iş yeri bulunan Mahmut Çiriş, klasik otomobil tutkusu dolayısıyla bu araçların tamir ve bakımının yapıldığı atölye kurdu. Önceleri tutkunu olduğu klasik otomobilleri hobi olarak satın alan Çiriş, Türkiye'nin dört bir yanından hatta ülke dışından getirilen otomobilleri de orijinal görünümüne kavuşturmaya başladı.

Burada işinin ehli kaporta ustaları ile çalışan Çiriş, aralarında ünlü isimlere ait olanların da bulunduğu bazı klasik otomobilleri fabrikadan ilk çıktığı gibi sıfır ayarında müşterisine teslim etmesiyle tanındı.

ORİJİNAL GÖRÜNÜMLERİ İLE SATIŞA SUNUYOR

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler