HABER

Koronavirüs yüzünden İstanbul'dan kaçtılar, daha zor durumda kaldılar! "Gece-gündüz nöbet tutuyoruz"

Yaklaşık 25 gündür suları akmayan vatandaşlar, yaşadıkları zorluğa çözüm bulunmasını istiyor. İki yıldır dönem dönem aynı sorunla karşılaştıklarını söyleyen vatandaşlar, günlük ihtiyaçlarını gideremez, koronavirüsten korunamaz duruma geldiklerini söyledi. Hayvanlarına içirebilecek su bile bulamadıklarını anlatan aile, giderilemeyen sorun yüzünden çeşme başında 24 saat nöbet tutarak su akmasını bekliyor.

Bilecik kent merkezine 11 kilometre uzaklıktaki Dereşemsettin Köyü’nün üst kısmında yaşayan vatandaşların çeşmelerinden, depodaki suyun azlığı ve basınç olmamasından dolayı 25 gündür su gelmiyor. Köyde 8-10 hane bu durumdan şikâyetçi olurken, Bilecik merkezde evi olmadığı içi köyde oturmak zorunda kalan 2 hane taşıma su ile işlerini halletmeye çalışıyor.

"EV BAYIRDA DİYE ÇIKMIYOR DİYORLAR"

Köy halkından Sevim Karaçoban, 25 gündür bir damla suların akmadığı söyleyerek, "Bulaşıklar duruyor, çamaşırımız birikiyor, banyo ihtiyacımız yok, lavabolar da orda. Yani ne olacak bu böyle. Bize su bulunsun. Biz başka bir şey istemiyoruz. Suyumuz yok. Aşağıya akıyor, bize yok. Depo dolsun, depo dolsun diye bekliyoruz, depo dolmuyor. Aşağıya çekiyormuş suyu. Biz ne yapacağız. Geçen sene de aynıydı. Geçen sene de karda kışta su getirdik, taşıdık bir de kar suyunu eritip lavaboya kullandık. Su yok ne yapabiliriz. İki hane biz yaşıyoruz burada. Eviniz bayırda olduğu için su çıkmıyor diyorlar, biz ne yapalım. Tekerlekle aşağı mı götürelim evimizi" dedi.

"İSTANBUL'DAN GELDİK AMA BURADA DA SUSUZLUK VAR"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön