HABER

Merakını gidermek için başladı, şimdi bırakamıyor! Tavuk yumurtalarını sanatla donatıyor

Bayburt'ta yaşayan öğretmen Zeynel Abidin Öztürk, internette gördüğü videolardan esinlenerek yumurta oyma sanatıyla ilgilenmeye başladı. Atölyesinde yumurtaları oyarak şekil veren, ünlü ressamların eserlerini yumurta üzerine uygulayan Öztürk, yalnızca merakını gidermek için başladığı bu işi şimdilerde hobi haline getirdi.

Bayburt'ta yaşayan resim öğretmeni Zeynel Abidin Öztürk, kendine ait atölyesinde yumurtaları oyup, şekiller vererek yumurta üzerlerine resimler çiziyor. 7-8 aydır yumurta oyma sanatıyla uğraşan Öztürk, internette gördüğü videolardan etkilendiğini söyleyerek, "İzlediğim videolardan sonra yumurta oyma sanatına merak salmaya başladım. Ben bunu yapabilir miyim, yapamaz mıyım diye düşündüm ve denemeye ilkel bir dremel makinesiyle başladım" şeklinde konuştu.

"YUMURTA TOPLAMAYA BAŞLADIM"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
eee insanın yılda 6 Ayı boş olunca hobi lazım.
Her sağlıklı bireyin bir hobisi olmak zorundadır. Kötü alışkanlık ve çevreden uzak durabilmesi ve kendini tatmin edebilmesi için... Ancak ülkemizde çalışan kesim köle kapitalist düzenin kölesi ve hep dipte yaşamaya mecbur bırakıldığı için hobi kavramına çok yabancıdır. İşin en kötü yanı ise dipte yaşamaya kanıksandığı için herkesi dibe çekmeye çalışırlar.
abartma o kadar tatilimiz yok. 3 ay filan
bu öğretmenler günde kaç saat çalışıyor gerçekten kendi oglumdan bakıyorum duruma saat dokuz giriş 14:20 çıkış bunun bir saati tenefüs yarım saati laylaylom günde 3 saat valla on numara beş yıldız ‼️
sen ne iş yapıyorsun cok merak ettim.
Öğretmeni bile kıskanmışsın.. Nasıl bir hayatın var
Doğru düzgün mesai yapmıyorlarki
Geri Dön