HABER

Ramazan Bayramını fırsat bildiler! Tatilin keyfini böyle çıkardılar

Ramazan Bayramında güneşli ve sıcak havayı fırsat bilenler Antalya'nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahiline akın etti. Öte yandan Muğla’nın Marmaris ilçesinde bayramın ilk günü barlar sokağında eğlence sokaklara taştı.

Ramazan Bayramını fırsat bilenler soluğu Türkiye'nin güney sahillerinde aldı. Sıcak havayı fırsat bilenler Antalya'nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahilini doldurken Muğla’nın Marmaris ilçesinde bayramın ilk günü barlar sokağında eğlence sokaklara taştı.

KONYAALTI SAHİLİ HINCA HINÇ DOLDU

Turizm kenti Antalya’da Ramazan bayramını değerlendirmek isteyen vatandaşların tercih noktası dünyaca ünlü Konyaaltı sahili oldu. Kilometrelerce uzanan sahil vatandaşların ve turistlerin akın etmesi ile adeta hınca hınç doldu. Sahile gelen birçok kişi denize girerek Akdeniz’in serin suyunda serinledi. Denizin ve kumun en çok tadını ise yine çocuklar çıkardı.

AW610703_06

Bazı kişiler güneşlerken bazıları ise kitap okuyarak dinlenmeyi tercih etti. Hava sıcaklığının 27 dereceye yaklaştığı sahilde araç trafiği yoğunluğu da yaşandı. Sahile gelen vatandaşlar yoğunluk oluşturdu. Çocukların denizin içerisinde yer alan kayadan tehlikeli atlamaları ise devam etti. Birçok vatandaş ise paraşüde binerek ünlü sahili kuşbakışı izlemeyi tercih etti.

AW610703_08

Antalya’da yaşayan Levent Kahraman, “Çok kalabalık yok ama misafirlerimizi gezdirmeye getirdik. Konyaaltı sahili Antalya’nın en güzel yerlerinden birisidir. Sezon bu yıl geç aldı” dedi.

AW610703_11

Ayhan Işıkdoğan ise “Kalabalık var. Antalya hem sıcak hem güzel. Deniz daha soğuk. Havalar geç ısınınca sezon da geç aldı. Geçen yıl Nisan başlarında açılmıştı” dedi.

EĞLENCE SOKAKLARA TAŞTI

Öte yandan Türkiye’de sadece Marmaris’te 300 metre uzunlukta, 90 sıralı disko, bar ve gece kulübüyle ilk ve tek olan Barlar Sokağı bayramın ilk günü eğlenmeye çıkan yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri oldu.

AW610711_02

AW610711_01

Kaynak: İHA

İŞTE TÜRKİYE'DEN TATİL KARELERİ

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler