HABER

Seçim anketinde bomba sonuçlar! MAK Araştırma yayınladı! AK Parti ve MHP'nin oyları…

Seçim anketleri açıklanmaya devam ediyor. Son seçim anketini MAK Araştırma paylaştı. Ankete göre Türkiye’nin en büyük sorunu olarak vatandaşlar yüzde 54’le ‘hayat pahalılığı’ olarak görüldü. Ankette AK Parti ve MHP’nin oy oranının gerilediği görülürken CHP ve İYİ Parti’nin oy oranı yükseldi. İşte son yapılan seçim anketindeki dikkat çeken sonuçlar…

Seçim anketlerine son dakika gelen haberle bir yenisi daha eklendi. Mehmet Ali Kulat'ın Başkanı olduğu MAK Araştırma Şubat ayı içerisinde yapılan son seçim anketi sonuçlarını kamuoyuna duyurdu. Vatandaşın en önemli sorunu olarak hayat pahalılığının çıktığı 5750 kişinin katıldığı anket sonuçlarına göre Millet İttifakı'nın seçim yarışını önde götürdüğü görüldü. Cumhur İttifakı'nda ise oy kaybının devam ettiği gözlemlendi.

Ankete katılanlara "Yarın seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirsiniz" sorusu sorulurken verilen cevaplara göre AK Parti'nin oy oranı yüzde 31,1, CHP'nin oy oranı yüzde 25,5, İYİ Parti'nin oy oranı yüzde 14,8 gözüken MHP'nin oy oranı ise yüzde 7,2 olarak hesaplandı.

5750 kişinin katıldığı ankette en dikkat çeken unsurlardan birisi de kararsızların yüzde 5'e (287 kişi) kadar gerilemesi oldu.

SON SEÇİM ANKETİNİ MAK ARAŞTIRMA YAYINLADI

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler