HABER

Son Dakika: Yolcu uçağına bomba ihbarı! Trabzon'a acil iniş yaptı

Son dakika haberine göre Kuveyt'ten havalananan bir yolcu uçağına bomba ihbarı yapıldı. Trabzon'a acil iniş yapan uçak ve yolcularda yapılan aramalarda şu ana kadar bir patlayıcı maddeye rastlanılmazken uçuşa kapatılan pist ise hava trafiğine yeniden açıldı. Konuyla ilgili Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, "Bomba ihbarı Kuveyt Havayolları Genel Merkezine yapıldı" dedi.

Bu sabah Kuveyt'ten havalanan Cezire Havayolları'na ait uçak, Trabzon semalarındayken gelen bomba ihbarı üzerine Trabzon Havalimanı'na acil iniş yaptı. Özel Harekat Polisi inceleme başlatırken, havalimanı geçici olarak uçuşa kapatıldı. Tek tek üst araması yapılarak uçaktan tahliye edilen yolcular havalimanı içine alınırken, yolcuların bagajları da mobil x-ray'den geçirilerek kontrol edildi.

ŞU ANA KADAR BİR PATLAYICIYA RASTLANILMADI

Bomba imha ekiplerinin uçakta yaptıkları aramalarda şu ana kadar bir patlayıcıya rastlanılmazken, uçuşa kapatılan pist ise hava trafiğine yeniden açıldı.

TRABZON VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Havalimanı VIP salonu önünde basın mensuplarına bir açıklama yapan Vali İsmail Ustaoğlu "Kuveyt Havayolları Genel Merkezine bir uçağa bomba konulduğuna dair bir ihbar yapılıyor. Bunun üzerine uluslararası kurallar gereği havada bulunan Kuveyt Havayolları’na ait tüm uçaklar bildiğimiz kadarıyla başka yerlerde de uygun yerlere inişleri sağlanıyor. Kuveyt’ten havalanarak Trabzon Havalimanı’na gelmekte olan CZR-314 sefer sayılı Kuveyt Havayolları’na ait uçağımız da saat 11.18 civarı havalimanımıza iniş yaptı. Hemen bizim güvenlik birimlerimiz tarafından uçak güvenli alana alınarak arkadaşlarımız tarafından detaylı taramalar yapıldı. Uçağımızda 51 yolcu ve 6 mürettebatımız vardı. Yolcu ve mürettebatın da tahliyeleri gerçekleştirildi. Şuan yolcularımızın bagajlarının detaylı arama işlemi yapılıyor. Havalimanımız da şuan uçuşlara açıktır" dedi.

Vali Ustaoğlu, uçağın arama işlemlerinin ardından tekrar seferlerine devam edeceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: İHA

BOMBA İHBARI YAPILAN UÇAKTAN FOTOĞRAFLAR

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler