HABER

Uzmanlar uyardı: Tüm zamanların rekoru sıcaklık kırılacak

Avrupa'da kırmızı alarma geçildi, uyarı üstüne uyarı verildi! Kuzey Afrika'dan gelen sıcaklar tüm dünyayı nefes alamayacak hale getirdi.

Sıcaklıkların daha da artması beklenen Avrupa'da yıllardır süre gelen yaz sıcaklarının rekor seviyelere yükselmesi bekleniyor. Sıcaklar Türkiye'yi de vuracak.

Sıcak hava dalgası tüm dünyayı kavuruyor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
küresel ısınma çok hızlı ilerliyor
HER SENE AYNI YALAN .TÜM ZAMANLARIN EN SICAK YAZI ...NASIL OLUYORSA HER SENE HER SENE .
@bizedogrugerekli_2017 her yıl bir öncekini aratır hale geliyor da ondan kardeşim.. ağaçlar kesilip beton yapıldıkça, sıkışan hava, yerden çıkan sıcaklıkla daha çok buharlaşıp daha çok nem yapıyor ama ormanlık kalmadığı için belirli bir yükseklikte soğuması gerekirken betonlaşmadan ötürü daha da yükseğe çıkınca ancak soğuyor. Bu soğumada normal yukseklikte olmayıp daha yukarılarda olduğundan ani soğuma gerçekleşiyor ve dou yağışı, aşırı yağmur ve sel, ardından da tekrar yüksek nem olarak karşımıza çıkıyor.. çözüm daha az beton, daha çok yeşil, yerlere çöp atılmaması, parfum vs kullanılmaması.
1913 yılında sıcaklık değerleri 56.67 iken bugün 53 derece ise bu bir küresel ısınma değildir. 1913 yılında dünyadaki nüfus , araç sayısı, fabrika sayısı, nükleer santral sayısı, konut, işyeri ve gökdelen sayısı göz önünde bulundurulduğunda o değerlerin bugün çoktan aşılması gerekirdi. İklim değişikliği bir döngüdür mesela 2 yıl sonra 2 yıl önce olduğu gibi şiddetli soğuklar ve yağışlar görülebilir.
Geri Dön