HABER

Vasiyetini anlattığı görüntüler yürekleri dağlamıştı! Şehit Astsubay Yusuf Ataş son yolculuğuna uğurlandı "Kız çocuğunu bulmuşlar"

Pençe-Kilit bölgesinde Piyade Astsubay Yusuf Ataş şehit olmuştu. Acı haberden sonra şehidin vasiyetini içeren görüntüler ortaya çıkmış ve Türkiye şehidin o sözleriyle duygulanmıştı. Yürekleri dağlayan görüntülerde Ataş, lösemili bir kız çocuğunun tüm masraflarının karşılanmasını ve bayramlarda anne-babasının ziyaret edilip ellerinin öpülmesini istemişti. Ünlü isimlerden de "vasiyetin emirdir" yorumları gelmişti. Şehit son yolculuğuna uğurlandı. Babası "Vasiyetiyle ilgili kızı bulmuşlar" dedi.

Türkiye, Pençe-Kilit operasyon bölgesinde şehit düşen Piyade Astsubay Yusuf Ataş'ın acı haberiyle sarsılmıştı. Piyade Astsubay Yusuf Ataş'ın şehadet haberinin gelmesinin ardından daha önce çekilen ve vasiyetini de içeren videosu ortaya çıkmıştı. Vasiyet görüntülerinde Ataş, lösemili bir kız çocuğunun hayatı boyunca tüm masraflarının karşılanmasını ve bayramlarda anne ile babasının ziyaret edilerek ellerinin öpülmesini istemişti. Herkesi büyük bir hüzne boğan ve yürekleri dağlayan bu videonun ardından Şehit Astsubay Ataş son yolculuğuna uğurlandı. İl Müftüsü Selami Aydın'ın şehidin vasiyetini hatırlatarak yaptığı konuşma da herkesi bir kez daha duygulandırdı. Öte yandan şehidin babası polis memuru olan babası Necat Ataş vasiyetle ilgili LÖSEV’den kendilerini aradıklarını belirterek "Kızı bulmuşlar en kısa zamanda bizimle irtibata geçeceklerdir" dedi. İşte detaylar...

ŞEHİT ASTSUBAY YUSUF ATAŞ'IN CENAZESİ MEMLEKETİ ELAZIĞ'IN KOVANCILAR İLÇESİNDE TOPRAĞA VERİLDİ

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler