Games For Windows Live’ın kapanış tarihi

Games For Windows Live’ın marketinin kapanacağı geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu. Bu kez ise sistemin tamamının kapanacağı açıklandı.

Games For Windows Live’ın kapanış tarihi

Geçtiğimiz günlerde 22 Ağustos’ta kapılarını kapatacağı açıklanan Games For Windows Live marketinin ardından Games For Windows Live’ın tüm hizmetlerinin durdurulacağı tarih de açıklandı.

Microsoft cephesinden yapılan açıklamaya göre kapanış tarihi 1 Temmuz 2014 tarihinde tamamen sonlanacak. Dolayısıyla hizmeti kullanan oyunlar da bu tarihten itibaren bu avantajlardan yararlanamayacak. Bu da Microsoft’un PC’deki oyun pazarından tamamen elini eteğini çektiği anlamına geliyor.

Steam üzerinden satışa sunulan ve GFWL desteği bulunan Age Of Empires Online’ın akıbeti de böylece belli oldu. Kapanış tarihine kadar Age Of Empires Online oyuncuların servisin tüm özelliklerinden yararlanabilecek. Bunun ardından ise ne yazık ki servislere erişim sağlayamayacaklar.

PC’deki oyuncular için önemli bir kayıp olan bu servis, 2007 yılından beri birçok oyunda karşımıza çıkıyordu. Online özelliklerin yanı sıra achievement sistemi, oyuncular arası iletişim ve leaderboard sayesinde oyuncular arasında büyük bir rekabet ortamı hazırlıyordu.

Samsung Galaxy Gear Hakkında Yeni Bilgiler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler