Gayrettepe-Zincirlikuyu 2 Eylül'de birleşiyor

Gayrettepe Metro İstasyonu ile Zincirlikuyu Metrobüs Durağı arasındaki yaya tüneli 2 Eylül'de açılıyor.

Gayrettepe-Zincirlikuyu 2 Eylül'de birleşiyor

İstanbul Metrosu Gayrettepe İstasyonu ve Zincirlikuyu Metrobüs Durağı arasında yaya ulaşımını sağlamak üzere yapımı tamamlanan "Metro-Metrobüs Yaya Bağlantı Tüneli" 2 Eylül'de hizmete girecek.

Tünel çalışmaları sırasında Zincirlikuyu Metrobüs İstasyonu'nun yaya erişimleri de yeniden düzenlenerek, engellilere uygun hale getirildi. Metrobüsü kullanan yolcular, tünelden metroya rahatlıkla ulaşıp istedikleri yöne gidebilecek. İnşaat ve iç dizayn çalışmaları bir süredir devam eden metrobüsün Zincirlikuyu Durağı'nın güney ve kuzey bağlantıları, D-100 karayolunda trafik kesilmeden yerin altında sürdürüldü.

Tünelin güvenlik sistemi en üst düzeyde kuruldu. Yaya bağlantı tünel sisteminin elektronik işleyişi ve kontrolü, İstanbul Metrosu'na entegre edildi. Ortak standartlarda kullanım, kameralı güvenlik kontrolü, sulu-gazlı sistem yangın söndürme ve algılama sistemleri, temiz hava besleme üniteleri ve kirli havanın tünel dışına atılması ortak yönetim merkezinde birleştirildi.

Tünel 906 metre uzunluğunda. Tünelde, gidiş-geliş 736 metre uzunluğunda 14 yürüyen bant, 11 asansör, 6 yürüyen merdiven, 8 acil durum bas konuş telefon cihazı, 152 adet acil durum hoparlörü, 224 yangın detektörü, 31 yangın butonu, 23 yangın flaşörü, 17 teknik odalarda sirenli flaşör, 2 yolcu bilgilendirme ekranı hizmet verecek.

Ekranlardan metroya giden yolcuya metronun kalkış süresi ile Ulaşım AŞ'nin iletmek istediği bilgiler aktarılacak.(A.A)

güncel haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
bu hizmetlerde geziye destek verenler faydalanmasın bence. onlar bu ülkenin sülükleridir.
MİNETTARIS SİZE NE GÖRDÜYSEK SİZİN SAYENİZDE GÖRDÜK
hükümet çalışmıyor ne yaptı şu anda kadar diyenlere gelsin.
ne işe yarıycak bunlar gereksiz
Şu iktidarın yaptığına bakın!!!!!!!!!!.
Tüm metrolar Bayram boyunca, gece 12'den sonra da açık kalsın
yorumlara göre bende yorum yapıcam ilk önce açın gözünüzü 21.yyda yaşıyoruz bu yollar zaten olmak zorunda çağın gerektirdiği adamlar çok zor birşey yapmıyor hangi hükümet olsa yapardı önemli olan araba uçak yapıp yapmadığımızdır daha kendi telefonumuzu yapamıyoruz neyin kafası bu nasıl ilerlemek bunlar bu hükümet sayesinde olmuyor gözünüzü boyuyorlar hadi çıkıp söyleyi 10 senedir hangi fabrika kurulmuşta üretime geçmişiz heğsi fasa fiso adamlar en önemli şeyi sattı telekominasyon bir savaş çıksa direk telefon hatları dinlenicek güvenli birşey yok siz hala uyuyun.
Diğer Haberler