HABER

Gazeteci Lindsey Tyler Snell'in sinsi planı ortaya çıktı! Türk ve Azerbaycanlı askerleri hedef almış

ABD'li gazeteci Lindsey Tyler Snell'in sosyal medya üzerinden Türk vatandaşlarından bilgi sızdırmaya çalıştığı ortaya çıktı. Snell'in hedef aldığı kişiler arasında Türk askerlerinin de olduğu belirlendi. Almanya'da yaşayan gazetecinin, askeri personele cinsel içerikli mesajlar da attığı tespit edildi.

Gazeteci Lindsey Tyler Snell'in sinsi planı ortaya çıktı! Türk ve Azerbaycanlı askerleri hedef almış

Daha önce Türkiye'de tutuklanıp sınır dışı edilen Lindsey Tyler Snell'in Türkiye'nin askeri harekatlarına ve savunma sanayisine ilişkin bilgi toplamaya çalıştığı öğrenildi. Sosyal medyadan vatandaşları tuzağına düşürüp bilgi almaya çalışan Snell, aralarında Türk ve Azerbaycanlı askerlerin de olduğu personele cinsel içerikli mesajlar da atmış.

e8695754a518f807d90fd3ae1356ba1e

ABD'li gazeteci Lindsey Tyler Snell'in, Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya uygulamaları üzerinden askeri personelle iletişim kurup, Türkiye'nin askeri operasyonları hakkında bilgi derlemeye çalıştığı belirlendi. Snell'in, 'Tinder' gibi sosyal çöpçatanlık uygulamalarıyla da iletişime geçtiği askeri personelle cinsel içerikli sohbetlerde bulunup, video ile fotoğraf paylaştığı tespit edildi.

AZERİ ASKERLER DE HEDEFİNDE

Snell'in, sosyal medya hesapları üzerinden yurt dışında görevli askeri personeli ve Azeri askerleri de hedef aldığı, ağına düşürdüğü kişilerden Türkiye’nin operasyonları ile askeri varlığı hakkında detay bilgi edinmeye çalıştığı anlaşıldı. Snell'in ayrıca 2'nci Karabağ Savaşı'nda Türkiye ve Azerbaycan aleyhinde faaliyetlerde bulunduğu, Ermenistan'la iş birliği içinde Türkiye aleyhtarı yayınlar gerçekleştirdiği belirlendi.

c8703c2ddebffc75739dcca8d0734dd3

2016'DA YAKALANIP SINIR DIŞI EDİLMİŞ

Öte yandan Snell'in Ağustos 2016'da Suriye'den Türkiye'ye kaçak yollardan girerken yakalandığı, 'askeri yasak bölgeyi ihlal ve casusluk' suçlamasıyla 2016 yılının Ağustos-Ekim ayları arasında tutuklu kalmasının ardından sınır dışı edildiği öğrenildi. Hakkında 'G-87' tahdit koduyla Türkiye’ye giriş yasağı bulunan ABD uyruklu Lindsey Tyler Snell'in sosyal medya üzerinden PKK/YPG ile FETÖ ile etkileşim halinde olduğu, ayrıca FETÖ bağlantılı 'The Investigative Journal' internet sitesi yazarlarından olduğu bildirildi. (DHA)

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler