Gazeteci Tuncay Özkan: Beni de alsınlar

İSTANBUL (İHA) - Ergenekon operasyonunda adı geçen gazeteci-yazar Tuncay Özkan, Cumhuriyet gazetesi önünde yaptığı açıklamada, "Ben hiçbir yere gitmiyorum. Gözaltına alacaklarsa gelsin alsınlar, kimseden korkum yok" dedi.

Ergenekon soruşturması kapsamında İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi İlhan Selçuk ve eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu'nun da aralarında bulunduğu 13 kişinin gözaltına alınmasının ardından operasyonda adı geçen gazeteci-yazar Tuncay Özkan, Cumhuriyet Gazetesi'nin Şişli'deki binasına geldi. Bodrum'dan İstanbul'a gelir gelmez Cumhuriyet Gazetesi'ne giden Özkan, soruşturmaya ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı. Özkan, kimseden korkmadığını belirterek, "Ben hiçbir yere gitmiyorum. Beni ne zaman çağırırlarsa gider ifademi veririm. Yurt içinde konferanslarım vardı, bu olayı duyar duymaz İstanbul'a geldim. Buradayım, Kanaltürk'e gideceğim" dedi.

"Gözaltına alacaklarsa gelsin alsınlar, kimseden korkum yok" diyen Özkan, ilerlemiş yaşına rağmen gözaltına alınan İlhan Selçuk'la ilgili olarak ise "84 yaşındaki insanı gözaltına almak nasıl bir şeydir? Eğer böyle bir şey varsa çağırırsın ifadesini alırsın" diye konuştu.