Gazeteci yazar Mehmet Şevket Eygi vefat etti

Gazeteci yazar Mehmet Şevket Eygi vefat etti. Eygi’nin cenazesinin bugün (Cumartesi) ikinci namazını müteakiben Fatih Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından kaldırılacağı öğrenildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da gazeteci-yazar Mehmed Şevket Eygi'nin hayatını kaybettiğini üzüntüyle öğrendiğini belirterek taziye mesajı paylaştı.

Gazeteci yazar Mehmet Şevket Eygi vefat etti

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, Eygi’nin vefat haberini Twitter hesabından duyurdu. Sözcü Kalın, yaptığı paylaşımda “Muhterem #mehmetsevketeygi beyi kaybettik. Başımız sağolsun. Mevla gani gani rahmet eylesin. Cenazesi (13 Temmuz Cumartesi) ikindi namazını müteakiben Fatih Camii’nden kaldırılacaktır.” ifadesini kullandı.

ERDOĞAN'DAN TAZİYE MESAJI

Erdoğan, Twitter paylaşımında, "Ülkemizin yetiştirdiği en önemli mütefekkir ve münevverlerden biri olan Muhterem Mehmed Şevket Eygi Beyefendi'nin vefatını derin bir teessürle öğrendim." ifadesini kullandı.

Erdoğan, Mehmed Şevket Eygi'ye Allah'tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diledi. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun
sevgili mynet bu haberin manşet değeri yokmuydu. böylesine değerli mümin bir müslüman yazarı kaybettik başımız sağolsun, ruhu şad olsun, kendisinden ve yazılarından çok istifade ettik. inşallah kısmet olursa cenaze namazına katılacağız.
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler