HABER

Gazetecilere "yanlışlıkla" gözaltı

ZONGULDAK (İHA) - Zonguldak Emniyet Müdürlüğü önünde polis ile sert tartışma yaşayan gazeteciler serbest bırakıldı. Gazetecilerin yanlışlık sonucu gözaltına alındığı bildirildi.

Ereğli'de gerçekleştirilen operasyonda "çıkar amaçlı örgüt kurmak", "örgüt üyesi olmak", "adam öldürmek", "adam kaldırmak", "tefecilik", "ihaleye fesat karıştırmak" suçlamalarıyla gözaltına alınan Belediye Başkanı Murat Sesli, TSO Başkanı Ahmet Likoğlu ve Cem Karadeniz'in de aralarında bulunduğu 29 kişinin sorgulamaları devam ederken, emniyet ekipleri akşam saatlerinde yerel gazete sahibi A.T.'yi gözaltına alınmıştı. A.T.'nin gözaltına alınmasının ardından emniyet binası önünde gazeteci Atilla Öksüz ve Bayram Tomakin ile polis arasında sert tartışma yaşandı. Tartışmanın ardından Öksüz ve Tomakin sağlık kontrolleri sonrasında emniyete götürülmüştü.

Yaklaşık yarım saat sonra serbest bırakılan gazeteciler, bilgi almak istedikleri sırada yanlış anlaşılma nedeniyle yaşanan sert tartışma sonucu gözaltına alındıklarını söyledi. Serbest bırakılan gazeteci Atilla Öksüz, "Zaman zaman istemeden bu tarz şeyler oluyor. Bilgi almak için geldik. Böyle bir tatsız olay yaşandı. Önemli bir sorun yok" diye konuştu. Aynı zamanda Karaelmas Gazeteciler Derneği (KGD) Yönetim Kurulu Başkanı olan Atilla Öksüz, serbest bırakılmasının ardından meslektaşları ile Emniyet Müdürlüğü binası önünde bir süre sohbet etti. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön