Gazeteciye saldıran türbanlı doktora tepki

İZMİR (ANKA)- İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Akıncılar, Milliyet muhabiri Mehmet Çalıkoğlu'nun görüntülemek istediği türbanlı bir doktor tarafından saldırıya uğramasını kınadı.

Akıncılar yaptığı yazılı açıklamada, İzmir Karşıyaka'da Nilfüfer Öz Yamanlar Sağlık Ocağı'nda türbanla görev yapan Ceren Kuray'ın kendisini görüntüleyen Milliyet muhabiri Mehmet Çalıkoğlu'na saldırmasını kınadıklarını bildirdi.

Akıncılar, kamu görevi yapan bir gazeteciye, kamu görevlisi türbanlı bir doktorun saldırmasının üzücü olduğu kadar düşündürücü olduğu belirtilerek, "Doktorun bir yerden aldığı güçle bu olayı yarattığını sanıyoruz" dedi. Bu olayın bir başlangıç olduğunu ve bunun devamının geleceğini belirten Akıncılar açıklamasında şöyle dedi:
"Türban sadece üniversitede değil kamu kurumlarında da kargaşa yaratacaktır. Türban değerlendirmesi yeniden yapılmalı, toplumda ayrıcalığa yol açan uygulamadan vazgeçilmelidir. Türbanlı doktor Kuray hakkında açılan soruşturmanın kısa sürede sonuçlanmasını arzu ediyoruz. Saldırıya uğrayan gazeteci Çalıkoğlu'na geçmiş olsun diyoruz." (ANKA)