HABER

Gaziantep Financial Times'ta

Gaziantep - Gaziantep'in ekonomik ve ihracat başarısı, uluslararası kamuoyunda da dikkat çekmeye devam ediyor. Gaziantep Ticaret Odası'ndan (GTO) yapılan açıklamada, İngiltere'de yayımlanan dünyanın en saygın gazetelerinden Financial Times'da, Türkiye Temsilcisi Vincent Boland imzalı "Türkiye ihracatı
ekonomik büyüme için nasıl bir kapı kullanıyor" başlıklı haberde, GTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan ile yapılan röportaja yer verildiği bildirildi.

Haberde, Aslan'ın "Gaziantep'in, Türkiye'nin refah ve başarısı için bir model oluşturduğu" ifadesine yer verilerek, şehrin ulaştığı ticari potansiyelden övgüyle söz edildi.
Financial Times Gazetesi'ndeki haberde, Gaziantep'in ihracat odaklı büyümesinin istikrarlı bir şekilde sürdüğü belirtilerek, şu ifadelere yer verildi: "Birçok ekonomist ve sanayiciye göre buradaki binlerce üretici, Türk ekonomisinin gidişatı ve kırsal ile kentsel nüfus arasındaki gelir farklılıklarının azaltılması konusunda çok önemli bir görev
üstlenmekte. Ayrıca buradaki üreticiler, ülkenin kötü talihini yenip tarihte ilk defa dünya ekonomisinde sağlam bir şekilde ayakta kalma çalışmalarına yardımcı olmaktadır."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön