HABER

Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde aslan, bakıcısını yaralayıp kaçtı! Alarm verildi

Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ndeki aslan, bakıcısını yaralayarak kafesinden kaçtı. Yaralı bakıcı, hastaneye kaldırılırken kaçan aslanın etkisiz hale getirildiği öğrenildi.

Hayvanat bahçesindeki bir aslan bakıcısını yaraladıktan sonra kafesinden dışarı çıktı. Durumu fark eden güvenlik görevlilerinin alarm vermesiyle birlikte bölgedeki ziyaretçiler tahliye edildi.

Giriş ve çıkışlara kapatılan hayvanat bahçesine çok sayıda sağlık, polis ve itfaiye ekibi yönlendirildi.

ASLAN ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Kaçan aslan, görevliler tarafından uyuşturucu iğneyle vurularak etkisiz hale getirildi. Aslanın yaraladığı bakıcısının Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesinde tedavisinin sürdüğü ve durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Olayın kontrol altına alınmasının ardından hayvanat bahçesine yeniden ziyaretçi alınmaya başladı.

KORKU DOLU ANLARI ANLATTI

Kafesinden kaçan aslan vatandaşlara korku dolu anlar yaşattı. Yaşadığı panik anlarını anlatan bir çocuk, "Aslan geliyor kaçın!" diyen yüzü kanlar içindeki görevliyi görünce saklandıklarını söyledi. Çocuk, "O aslan gelseydi hepimiz paramparçaydık" dedi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

Bu arada, Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, hayvanat bahçesinde besleme yapıldığı sırada aslanlardan birinin bir anlık dikkatsizlik sonucu bakıcısını yaraladığı belirtildi.

Açıklamada, "Durum kontrol altına alınmış olup bakıcı personelimizin sağlık durumu iyidir. Personelimiz kontrol amaçlı müşahede altına alınmıştır. Hayvanat bahçemiz olağan seyrinde hizmetine devam etmektedir." ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: DHA-AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 31 yorum
hayvanat bahçeleri en büyük insanlık suçudur.Hayvanları birer eşya gibi müze gibi sergilemek ne acı.insar özgürlük için savaşırken o hayvanları tutsak etmek akıl dışı.Hayvanat bahçeleri kapatılsın .Ben de hayvanat bahçesine gittim .o gün sırtlan yeni gelmişti hayvan içeride yüz defa volta attı.O çaresizliği canımı öyle yaktı ki o günden sonra çocukluğumda canlanan hayvanat bahçesi şimdi içimde bir hüzün oluşturuyor
Ulan bu insanları etkisiz hale getirin güzelim hayvanın orda ne işi var yazıklar olsun hayvanat bahçeleri kapatılsın.
Geçmiş olsun.Hayvanat bahçeleri gereksiz.Hayvanları doğal yaşam alanlarına bırakın.Dunyanın sonunu getiriyoruz kendi ellerimizle.
Geri Dön