HABER

Gaziantep'te 5 kişinin öldürülmesi davasında karar

Mal paylaşımı nedeniyle aralarında husumet bulunan iki aile arasında çıkan ve 5 kişinin öldüğü kavgaya ilişkin görülen davanın karar duruşmasında, 12 sanığa 3 yıl 1 ay ile 45 yıl arasında değişen hapis cezaları verildi

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep'te 2015 yılında 5 kişinin öldüğü, 3 kişinin yaralandığı iki aile arasındaki silahlı ve bıçaklı kavgaya ilişkin 12 sanığa 3 yıl 1 ay ile 45 yıl arasında değişen hapis cezaları verildi.

3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasına, tutuklu sanıklar Fatma Polat, oğulları Serdar ile Sait Polat ve Salih Akar ile tutuksuz sanıklar ve avukatları katıldı.

Son sözleri sorulan sanıklar suçlamaları kabul etmeyerek, beraat talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, sanık Serdar ile kardeşi Sait Polat'a iki kişiyi kasten öldürmek ve iki kişiyi de öldürmeye teşebbüs etmek suçlarından toplam 45'er yıl hapis cezası verdi.

Sanık Fatma Polat'ı kasten öldürmekten 12 yıl 6 ay hapis cezasına çaptıran heyet, sanık Salih Akar'a aynı suçtan 15 yıl hapis cezasına hükmetti.

Sanık Süleyman Akar hakkında tehdit suçundan 3 yıl 1 ay hapis cezasına hükmeden heyet, sanıklar Salih Akar (36), Muhittin Akar, Mahmut Akar, Abdullah Akar, Mustafa Akar, Salih Akar (39), Mustafa Akar'a (37) "yaralama" ve "mala zarar verme" suçlarından 6 ay 7'şer gün hapis cezası verdi.

Heyet, tutuklu sanıkların tutukluluk halinin devamına hükmetti.

Merkez Şehitkamil ilçesi Mücahitler Mahallesi'nde özel bir hastanenin yakınında 11 Eylül 2015'te mal paylaşımı nedeniyle husumetli olan Akar ile Polat aileleri arasında çıkan bıçaklı ve silahlı kavgada Remzi Akar, Ahmet Gülmez, Halil Baran Gülmez ve Mahmut İnce ile karşı taraftan Bozan Polat yaşamını yitirmiş, 3 kişi yaralanmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön