Gaziantep'te gıda zehirlenmesi

Özel erkek yurdunda yemekten zehirlenen 22 öğrenci hastaneye kaldırıldı - GAÜN Şahinbey Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Zengin: - "Tedavileri başladı. Genel durumları gayet iyi. Herhangi bir sorun yok. Muhtemelen hastaların büyük çoğunluğunu taburcu edeceğiz"

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep'in Şahinbey ilçesindeki bir özel erkek yurdunda yemekten zehirlenen 22 öğrenci tedavi altına alındı.

Lohan Cevizli Mahallesi'ndeki özel bir erkek yurdunda dün akşam yemeğinin ardından rahatsızlanan 22 öğrenci, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Şahinbey Uygulama ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Hastanenin Başhekimi Doç. Dr. Suat Zengin, gazetecilere yaptığı açıklamada, 22 öğrencinin karın ağrısı ve ishal şikayetiyle kurumlarına başvurduğunu söyledi.

Tetkikler sonucunda besin zehirlenmesi bulgusuna rastladıklarını belirten Zengin, şöyle konuştu:

"Tedavileri başladı. Genel durumları gayet iyi. Herhangi bir sorun yok. Muhtemelen hastaların büyük çoğunluğunu taburcu edeceğiz. Ağır vakamız yok. Dün akşam yenilen yemekten kaynaklandığını düşünmekteyiz. Hekim arkadaşlarım ilk değerlendirmeyi yaptı. Herhangi hayati tehlike oluşturacak bir durum yok. Yeni gelişme olursa bilgilendireceğiz."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler