HABER

Gaziantep'te kar

GAZİANTEP (İHA) - Gaziantep'te 2 günden beri devam eden kar yağışı hayatı felç etti. Kapanan 135 köy yolunun açılması için başlatılan çalışmalar 24 saat aralıksız olarak sürdürülüyor.

Köy Hizmetleri İl Müdürü Hüseyin Akay, yaptığı açıklamada, 2 gün önce başlayan ve aralıksız devam eden kar yağışı ile birlikte 135 köy yolunun ulaşıma kapandığını belirterek, "Kapalı köy yollarını açmak için ekiplerimiz 24 saat aralıksız olarak çalışıyor. Kar kalınlığı kent merkezinde 25 cm olarak ölçülürken, bazı dağ köylerinde kar kalınlığının 60 santimetreye kadar ulaştığı görülüyor. 8 ayrı ekiple çalışmalarımız aralıksız olarak devam ediyor" dedi.

Karla kaplı köy yollarını açmak için planlı bir çalışma yürüttüklerini kaydeden Akay, "Köylü vatandaşlarımızdan tek isteğimiz asılsız ihbar yapmamaları. Bazı köylerden sıkça hasta ve acil doğum ihbarları alıyoruz. Ekiplerimizi bu köylere yönlendirdiğimizde ise ihbarın doğru olmadığını üzülerek öğreniyoruz. Böyle bir durumda ekiplerimiz birçok köy yolu açabilecekken tek bir köye yöneliyorlar. Hem zamandan, hem de maddi yönden zarara uğruyoruz" diye konuştu.

Yol Bakım Şefi Şahin Taşdelen de kapalı olan köy yollarını açmak için aralıksız olarak çalıştıklarını vurgulayarak, "Ekiplerimizle yolları kapalı olan bütün köylerin yollarını açmak için çalışıyoruz. Soğukta zor bir iş olmasına rağmen köy yollarını açmak için elimizden geleni yapıyoruz" dedi.

24 saat aralıksız olarak greyderi ile köy yolu açmaya çalışan Fevzi Özyurt ise hiç uyumadan çalıştıklarını ifade ederek, "Gece gündüz, kar-kış demeden çalışmalara devam ediyoruz. Amacımız kapalı olan köy yollarını bir an önce açmak" şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön