Gaziosmanpaşa'daki patlamada 3 kişi daha gözaltına alındı

İSTANBUL (İHA) - Gaziosmanpaşa'daki doğalgaz patlamasına neden olan kepçenin operatörünün de aralarında bulunduğu 4 kişinin gözaltına alınmasının ardından yeni gözaltılarla sayı 7'ye yükseldi. Ehliyeti bulunmayan kepçe operatörünün, ağabeyinin yerine iş makinesini kullandığı ortaya çıktı.

Dün öğle saatlerinde Gaziosmanpaşa'da çalışma yapan İSKİ'ye ait iş makinesinin doğalgaz borusunu delmesinin ardından meydana gelen patlamada Oktay Korkmaz isimli bir çocuk hayatını kaybederken, 12 kişi de yaralanmıştı. Olayın ardından korkunç patlamaya neden olan kepçenin operatörü Mürsel K.'nın (24) da aralarında bulunduğu 4 kişi gözaltına alınmıştı. Yürütülen soruşturma kapsamında 3 kişi daha gözaltına alınarak sorgulandı. Kepçe operatörü Mürsel K.'nın, ağabeyinin yerine iş makinesinin başına geçtiği ve iş makinesi kullanma ehliyeti bulunmadığı öğrenildi.

Mürsel K. ve ağabeyi, 1 İSKİ görevlisi, taşeron firmanın 2 yetkilisi ve 2 işçisi olmak üzere toplam 7 kişi, Karadeniz Mahallesi Karakolu'ndaki sorgularının ardından Gaziosmanpaşa Adliyesi'ne sevk edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler