HABER

GAZÜ 15 yaşında

GAZİANTEP (İHA) - Gaziantep Üniversitesi (GAZÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Filiz, üniversite olarak Atatürk'ün izinde yürüyerek, önümüzdeki yıllarda da gelişmeyi sürdüreceklerini bildirdi.

Prof. Dr. Filiz, üniversitenin 15. kuruluş yıldönümü nedeniyle yayınladığı yazılı açıklamada, Gaziantep Üniversitesi'nin 1973 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi'ne bağlı olarak eğitim öğretime başladığını hatırlatarak, "Üniversitemiz 1987 yılında ise Üniversite tüzel kişiliğini kazanmıştır. Kuruluşundan bu yana dengeli bir şekilde gelişmesini sürdüren üniversitemiz, çevre il ve ilçelerde açılan fakülte ve yüksekokullarla bir bölge üniversitesi haline gelmiştir. Atatürk'ün izinde yürüyen üniversitemiz önümüzdeki yıllarda da gelişmesini sürdürecektir" dedi.

Çevre il ve ilçelerde bir çok fakülte ve yüksekokul açtıklarını belirten Prof. Dr. Filiz, "Bütün bunların yanında açılan fakülte ve yüksekokullara ek olarak yenilerini açmayı sürdüreceğiz. Organize Sanayi Bölgesi'nde de bir yüksekokul kurulması için çalışmalarımız aralıksız olarak devam etmektedir. Üniversitemiz, Atatürk'ün ilke ve inkılaplarından ayrılmadan, izinde yürüyen, çalışmayı ve üretmeyi bayrak edinmiş öğretim elemanları, yöneticileri ve öğrencileriyle gelişmesini sürdürecektir" şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön