HABER

GAZÜ, Türkiye'nin en büyük öğrenci organizasyonuna aday

GAZİANTEP (İHA) - Gaziantep Üniversitesi (GAZÜ) Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencileri 29. Türkiye Endüstri Mühendisliği öğrencileri Buluşması (TEMÖB) organizasyonuna ev sahipliği yapmak için aday oldu.

Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencileri arasından oluşturulan TEMÖB Başvuru ve Organizasyon Komitesi 2010'daki 29. Türkiye Endüstri Mühendisliği Öğrencileri Buluşmasını (TEMÖB) organize etmek ve ev sahipliği yapmak için bu sene 2-6 Şubat tarihleri arasında İstanbul Yeditepe Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan 27. TEMÖB'nda adaylık tanıtımını yapacak.

Türkiye'nin en köklü, saygın ve büyük öğrenci organizasyonlarından biri olan ve bu sene 27 ve 28.si düzenlenecek olan Türkiye Endüstri Mühendisliği Öğrencileri Buluşması'na (TEMÖB) Gaziantep Üniversitesi Endüstri Mühendisliği TEMÖB Başvuru ve Organizasyon Komitesi 23 kişilik bir grupla katılacak. Adaylık süreci boyunca, Yeditepe Üniversitesi'nde aday üniversite tanıtım standında üniversitemiz tanıtılacak ve seçim çalışmaları yürütülecek.

Yılda iki kez düzenlenen ve bu yıl ilki; 27.si Yeditepe Üniversitesi'nde düzenlenecek olan beş günlük organizasyonun sonunda 2010 Yılı'nın Şubat ayında düzenlenmesi programlanmış olan 29. TEMÖB'nı düzenleyecek üniversite, Türkiye'deki tüm endüstri mühendisliği öğrencilerinden oluşan Temsilciler Kurulu tarafından seçilecek.
Gaziantep Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü TEMÖB Başvuru ve Organizasyon Komitesi üyeleri, Prof. Dr. Türkay Dereli'nin danışmanlığı ve denetiminde olmak üzere; vizyonu ve misyonu sürekli olarak gelişmek, ilerlemek ve parlayan bir yıldız olarak bölgesine ve ülkesine sağlayabileceği her alanda katkı sağlamak olan Gaziantep Üniversitesi'nin Türkiye'nin en büyük öğrenci organizasyonlarından biri olan TEMÖB'ını düzenleyecek ve bunu en iyi şekilde yapacak güçte, birikimde ve bilgide olduğunu, üniversitemize ve kendilerine inandıklarını belirttiler. Sloganlarını "FISTIK GİBİ BİR TEMÖB" olarak belirleyen ve daha önce Biyoloji Bölümü'nün bu tür bir etkinliğe imza attığını kaydeden öğrenciler, Üniversite'nin "parlayan yıldız" sloganını da oluşturdukları logoda da kullandıklarını belirttiler.

Teşkil edilen Organizasyon Komitesi'nin Eş Başkanları Abdülkerim Dovan, Zeynel Abidin Çil, Mehmet Akif Nacaroğlu ve Buğrahan Bebek; "Türkiye'nin hemen hemen tüm üniversitelerinden yaklaşık 500 kişinin katılması beklenen bu organizasyonun en iyi şekilde gerçekleştirilebilmesi, üniversitemizin ve kentimizin en iyi şekilde tanıtılabilmesi için Gaziantep sanayisi ve yerel yönetimlerinin desteğinin de bizlerle birlikte olması gerektiği ve olacağı inancındayız" açıklamasında bulundular.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön