HABER

Gazze operasyonunda ölü sayısı 1066'ya ulaştı

Tel Aviv (AA)- İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki operasyonları devam ederken, hava kuvvetlerinin ve tankların bombardımanları gece ve sabah saatlerinde de durmadı.

Operasyonlarda 11 Filistinli ölürken, 15'inin cesedi de daha önce vurulan yerlerdeki enkazlardan çıkarıldı. Böylece Gazze Şeridi'nde 20. gününe giren operasyonlarda, 27 Aralıktan bu yana ölenlerin sayısının 1066'yı bulduğu bildirildi. Gazze'deki kaynaklar ise sabah saatlerinde, kentin varoşlarında konuşlanmış bulunan tanklardan Tel El Hava çevresindekilerin, top ateşi açarak ilerlediğini kaydetti. Tel El Hava'da birçok Filistinlinin evlerini terk etmeye başladığı da belirtiliyor.

İsrail ordusu da gece boyunca 70 Hamas hedefini vurdu. Bölgenin güneyindeki Refah'ta, roketlerin saklandığı ve militanların roket fırlattığı bir caminin yanı sıra bir Hamaslı militanın evinin altındaki tünelin de vurulan yerler arasında olduğu bildirildi. Dün geceki çatışmalarda 11 İsrailli askerin de yaralandığı belirtiliyor.

Sabah saatlerinde Filistinli militanlardan da İsrail tarafına roket atışları hızlandı. Son iki saatte, Gazze tarafından İsrail'e 14 roket saldırısı düzenlendi. Operasyonun başlangıcından bu yana İsrail tarafına atılan Kassam roketleri ile Grad ve Katyuşa roketlerinin sayısının 700'ün üzerinde olduğu belirtiliyor. Sabahki roketlerden 5'i, sınırın hemen yakınlarındaki Sderot kentinin açık alanlarına, 3 roket de yine Eşkol Bölge Konseyi sınırları içindeki arazilere düştü. Gazze'den atılan roketler, yaralanma ya da hasara neden olmadı. Bu arada Hamas'ın internet sitesi, dün akşam saatlerinde, Aşdod kentinin organize sanayi bölgesinde bir zirai ilaç tesisinde meydana gelen ve İsrailli yetkililerin, elektrik kontağından kaynaklanmış olabileceğini söyledikleri yangınla ilgili olarak, tesisi kendilerinin vurduklarını öne sürdü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön