HABER

Gazze'de alışveriş merkezi vuruldu: 5 ölü, 40 yaralı

Gazze'de alışveriş merkezi vuruldu: 5 ölü, 40 yaralı

Tel Aviv - İsrail savaş uçaklarının, Gazze kentinin batısındaki bir alışveriş merkezini bombalaması sonucu 5 Filistinli sivil öldü, 40 sivil de yaralandı.

Filistinli sağlık yetkililerine göre, kara operasyonunun başladığı dün akşamdan bu yana Gazze Şeridi'nde çatışmalarda ve bombardımanlarda ölenlerin sayısı, 3'ü Hamas militanı, 20'si sivil olmak üzere toplam 23'ü buldu, yaralıların sayısı da 140'a yaklaştı.

Gazze'nin eski kent tarafında bulunan "Firas" adlı alışveriş merkezinin, İsrail ordusunun hava saldırılarının sürmesi nedeniyle boş olduğu bildirilirken, ölen ve yaralananların, bombardımanda hasar gören çevre binalarda yaşayanlar olabileceği kaydedildi. Firas alışveriş merkezinin, İslami Cihad'ın bir üyesine ait olduğu ifade ediliyor.

Bölgenin kuzeyindeki bombardımanlarda bir Filistinli yerel askeri komutanın evi de vuruldu. Filistinli militanın ailesinden 4 kişinin de öldüğü evi vuran füzenin, pilotsuz uçaklardan atıldığı belirtildi. Füzenin vurduğu evde, militanın iki kardeşi ile yeğeninin de öldüğü kaydedildi.Beyt Lahya'daki Kemal Edvan hastanesi yetkilileri, vurulan evden, aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda yaralının taşındığını bildirdi.İsrail ordusu askerlerinin yoğun bombardıman altında Gazze Şeridi'nin
kuzeyindeki Beyt Hanun bölgesinde, kent ile Gazze şehri arasındaki ana yolun birkaç yüz metre ilerisine kadar geldikleri, ancak kente girmedikleri belirtiliyor.

Beyt Hanun'da 4, ayrıca Beyt Lahya'da 2 Filistinli'nin bombardımanlarda öldüğü ifade edilirken, güneydeki Refah'ta da 2 Filistinli'nin hayatını kaybettiği öğrenildi.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön