HABER

Gazze'de nokta operasyonları sürdürülecek

Kudüs (AA)- İsrail Güvenlik Kabinesi, Gazze Şeridi'nde genişletilmiş operasyon yerine, nokta operasyonlarının sürdürülmesi kararını verdi. İsrail radyosunun haberine göre, halen operasyonların sürdüğü Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Beyt Hanun'un yanı sıra Gazze ve Filadelfi hattında kitlesel bir harekata girişilmesi yolundaki İsrail ordusunun talebi benimsenmedi.

Haberde, genişletilmiş bir operasyonun, kaçırılan İsrailli asker Gilad Şalit'in hayatını tehlikeye sokacağı endişesine yer verildi. 2,5 saat kadar süren Güvenlik Kabinesi toplantısında, Savunma Bakanı Amir Peretz'in de desteklediği, nokta operasyonlarının sürdürülmesi kararı benimsenirken, ayrıca Mısır'dan Gazze'ye silah kaçakçılığının engellenmesi ve Mısır ile işbirliği yapılarak, güneydeki Filadelfi yolunun kapatılması olasılıkları üzerinde duruldu.

İsrail askerlerinin, Filadelfi Yolu üzerindeki, Mısır ile Gazze Şeridi arasındaki sınır yakınında bulunan Refah'ın dış kesimlerinde, yerel radyoların yayınlarından, halka evlerini boşaltmaları uyarısında bulundukları belirtiliyor. İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Beyt Hanun'daki operasyonları ise sürüyor. Beyt Hanun'da bu sabah saatlerinde ölen 6 kişi ile birlikte, dünden bu yana öldürülenlerin sayısı 9'u buldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön