HABER

Gazze'de ölü sayısı 680

Tel Aviv (AA)- İsrail'in Gazze Şeridi'nde 12 gündür aralıksız devam eden saldırılarında, Filistinli kaynaklara göre daha önce bombalanan yerlerdeki enkazdan cesedi çıkarılan 8 kişiyle birlikte bugün ölen Filistinlilerin sayısı 22 oldu.

İçeriden haber almanın gün geçtikçe olanaksızlaştığı Gazze Şeridi'nde, yerel Ma'an ajansının haberine göre, Gazze kentinin Şeyh Rıdvan ve Zeytun mahallerinde sabah yapılan hava akınlarında 8 Filistinli öldü, onlarca kişi yaralandı. Şeyh Rıdvan mahallesinde, Takva Camii yakınında bombalanan bir halı sahada 4 kişi öldü, 8 kişi yaralandı.

Kentin güneyindeki, çatışmaların da sürdüğü Zeytun mahallesinde bir evin vurulması sonucu 3 kişi öldü, onlarca kişi yaralandı. Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Beyt Lahya'da ise bir evin vurulduğu ve en az bir kişinin öldüğü bildirildi.Öte yandan bölgenin kuzeyindeki Cebaliya'da vurulan BM okulunda ağır yaralananlardan 4'ü bugün hayatını kaybetti.İlk yardım ekipleri ve ambülanslar, daha önce vurulan yerlerin enkazları altından 8 kişinin cesedini çıkardı. Ambülans ekipleri ve sağlık görevlilerinin
vurulan birçok yere henüz ulaşamadıkları da kaydedildi.

Gazze Şeridi'nin kuzeyinde Beyt Lahya'daki çatışmalarda, El Aksa Şehitleri Tugayı'nın bir militanı hayatını kaybetti, Zeytun mahallesindeki çatışmalarda da İslami Cihad'ın bir militanı öldü.Bölgenin güneyindeki Han Yunus yakınlarındaki Abasan'da, bombardımanlarda 30 ev ve bir mescit yıkılırken, Refah'ta da denizden açılan ateşte iki evin enkaz haline geldiği bildirildi.Böylece 12. günündeki İsrail saldırılarında ölenlerin sayısının 680'e, yaralıların sayısının da çoğu çocuk ve kadın olmak üzere 3075'e ulaştığı ifade ediliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön