HABER

Gazze'de tüyleri diken diken eden olay

Gazze'de tüyleri diken diken eden olay

BBC muhabiri Christian Fraser, tüyleri diken diken eden olayı yazdı. Müthiş bir gazetecilik örneği gösteren Fraser, Gazze'de bir hafta önce bir hastanede gördüğü küçük Filistinli kızı Belçika'da bir hastanede buldu...

Yetmedi, tekrar Gazze'ye gitti be kızın babasını bulup, küçük kızın nasıl o hale getirildiğini birinci ağızdan öğrendi. Başka tanıklarla da konuştu. Ve sonunda İsrail ordusuna gidip yaşananları anlattı. Olayın yerini ve saatini verdi. İsrail ordusu olayı araştırma sözü verdi...

Ve işte Christian Fraser'ın kaleminden Gazze'de dehşet verici olaylardan sadece biri....

"Sema Abid Rabbo'yu bir hafta önce, El Ariş hastanesinde görmüştüm. Gazze'den Belçika'ya nakledilmiş. Sema'ya refakat eden amcasının şok edici iddiaları üzerine Gazze'ye gelir gelmez babasını aramaya başladım.

Sema'nın babası Halid Abid Rabbo'yu tamamen harabeye dönen Cebaliye'deki evlerinin enkazı başında buldum. Burada ayakta kalmış bir ev bile yok.

BEYAZ BAYRAKLARLA ÇIKAN ÇOCUKALRI TEK TEK VURDULAR

Baba, Halid Abid Rabbo, 10 metre ötesini işaret ederek "Tanklar buradaydı. Dışarı çıkmamızı istediler. Önce kadınlar sonra da üç kızım. 4 yaşındaki Sema, 7 yaşındaki Suad ve iki yaşındaki Emel." diye anlattı.

Beyaz bayraklar asılı evlerinin önünde beklerken İsrail tanklarından çıkan bir asker, M16 tüfeğiyle üç çocuğu da vurmuş. Ailenin üç ferdinden bu anlatılanları ayrı ayrı dinledim.

VURULAN ÇOCUKLARI 2 BUÇUK SAAT KANLAR İÇİNDE BEKLETTİLER

Bize bir hafta önce El Ariş'te anlatılanlarla tamamen örtüşüyordu. Halid'in annesi, Sema'nın babaannesi İsrail askerlerinin çocukları 2 buçuk saat yerde kanlar içinde beklettiğini söylüyor.

Daha sonra Filistinliler gelip çocukları hastaneye götürmüşler. Suad ve Emel çoktan ölmüştü.

KURTULAN SEMA'NIN OMURİLİĞİ ZEDELENDİ

Omuriliği zedelenen ve belden aşağısı tutmayan 4 yaşındaki Sema Abid Rabbo Belçika'daki bir hastanede tedavi görüyor.

Doktorlar Sema'nın muhtemelen bir daha yürüyemeyeceğini söylüyorlar. "

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön