HABER

Gazzeli bebek Türkiye'de şifa arıyor

Tedavisinin sürdürülmesi amacıyla Türkiye'ye getirilen Gazzeli kalp hastası bebeğin yoğun bakımdan çıkarıldığı bildirildi.

Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Yekeler yaptığı yazılı açıklamada, Sağlık Bakanlığı ile Dr. Abd Al Azeer - Al Ranteey Çocuk Hastanesi arasındaki resmi yazışmalardan sonra Ali F. S. Zuhri Seham adlı bebeğin önceki gün hastanelerine ambulans uçakla transfer edildiğini kaydetti.

Hastanenin pediatrik kardiyoloji ve kalp damar cerrahisi yoğun bakım ünitesine yatırılan bebeğin doğumsal kalp hastalığı bulunduğunu ifade eden Yekeler, acil ameliyata ihtiyacı olmayan hastanın genel durumunun iyi olduğunu ve hayati bulgularının düzenli seyrettiğini aktardı.

Yekeler, ilk etapta yapılan ekokardiyografi tetkiki neticesinde kalbin sağ kulakçık ve sağ karıncık arasındaki kapağın olmadığı, her iki kulakçık ve karıncık arasındaki duvarda ise birer adet delik olduğunun saptandığını belirterek, iki veya üç aşamalı ameliyat planlanan hastanın dün saat 14.00'te serviste takip edilmek üzere yoğun bakımdan çıkarıldığını kaydetti.

Servis katında tek kişilik odada, anne-babasıyla kalan hastanın takibinin yapıldığını vurgulayan Yekeler, önümüzdeki günlerde ilk ameliyatı planlanan hastanın son durumunun aciliyet içermediğini bildirdi.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön