GBC Başkanı Kurt’tan Gazilik unvanının 97. yıldönümü kutlaması

Gaziantep Basın Cemiyeti (GBC) Başkanı Arif Kurt, Antep’e Gazilik unvanının verilişinin 97.

Gaziantep Basın Cemiyeti (GBC) Başkanı Arif Kurt, Antep’e Gazilik unvanının verilişinin 97. yıldönümünü yayımladığı mesajla kutladı.
Antep’e Gazilik unvanının verilişinin 97. Yı ldönümünü kente çeşitli faaliyetlerle kutlanıyor. Gaziantep Basın Cemiyeti (GBC) Başkanı Arif Kurt, Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) tarafından Antep’e “Gazi” unvanının verilişinin 97’inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Kurt, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“İşgalden kurtulmak için canı, kanı pahasına destan yazan halkımız, tüm dünyaya örnek oldu. Bunun yanı sıra o dönemin zor şartları altında verilen mücadele bugün bile tüm Türk milletine ilham veriyor. Gazilik unvanının 7’den 70’e verilen mücadele sonucu alındı. Antepliler, her türlü imkansızlığa rağmen, hiçbir yerden yardım ve destek almadan büyük bir kararlılık ve irade gücüyle bu toprakları bizlere emanet bıraktı. Ayrıca ortaya koyduğu mücadele gücünü, bugün ekonomi, ticari ve kültürel hayatına da yansıtan Gaziantep, her türlü şartta mücadelesine devam ederek adına ve şanına yakışır şekilde Türkiye’mize moral kaynağı olmaya devam ediyor. Antep’e gazilik unvanının verilişinin 97. yıl dönümünde tüm gazilerimizi saygıyla anıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor ve tüm hemşehrilerimin bu kutlu gününü yürekten kutluyorum."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler