Gece yarısı Ankara'yı sarsan iddia! Sağlık Bakanı Demircan istifa mı etti?

Ankara gece saatlerinde bir iddiayla hareketlendi. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ın istifasını sunduğu iddia edildi. Demircan'ın milletvekilleri ve teşkilat çekişmesi arasında kaldığı için istifa etmek istediği öne sürüldü.

Gece yarısı Ankara'yı sarsan iddia! Sağlık Bakanı Demircan istifa mı etti?

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın istifasını sunduğu ileri sürüldü. Gerçek Gündem'de yer alan habere göre, istifanın nedeniyse teşkilat içerisindeki çekişme olarak iddia edildi.

TEŞKİLAT VE MİLLETVEKİLLERİ ARASINDA KALDI

Gerçek Gündem’in iddiasına göre İl sağlık müdürlüğünün sözleşmeli hale getirilmesi ve maaşlarının yükseltilmesi sonrasında, yüzlerce kişi, il müdürü olmak için araya hatırlı kişiler koydu. Bunun sonucunda hem AKP İl teşkilatları ile milletvekilleri arasında hem de milletvekilleri ile Sağlık Bakanı Demircan arasında, çok sayıda tartışma yaşandı.

Baskılara ve yaşananlara tahammül edemeyen Bakan Demircan’ın, istifasını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunduğu ifade ediliyor.Ancak, Erdoğan’ın istifaya soğuk baktığı ileri sürülüyor.

AHMET DEMİRCAN KİMDİR?

13 Temmuz 1954’te Samsun’da doğdu. Baba adı Mehmet Faik, anne adı Behiye’dir. Tıp Doktoru, Genel Cerrah; Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Aynı fakültede Genel Cerrahi İhtisası yaptı.Samsun 1 No’lu Sağlık Ocağı Doktoru, Muş Devlet Hastanesi ve Bafra Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yaptı.20 ve 21. Dönemde Samsun Milletvekili seçildi. 54. Hükümette Devlet Bakanlığı görevinde bulundu. 21. Dönemde Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ve Milli Savunma Komisyonu Üyesi oldu.İngilizce ve Arapça bilen Demircan, evli ve 6 çocuk babasıdır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 33 yorum
artık bu memlekete temiz şeffah bir yönetim gelmeli.siyasetin çamaşırlarını giyipte üstünü kirlendirenlerin çöpe atılması gerekli oldu.ya bir insan hergün aynı yemeği yiyebilir mi.bıktık artık 15 sene olmuş bıktık iğrendik yeter .ne halde sokak uyuşturucu yaşı 11 fuhuş yaşı 13 hırsızlık diz boyu cinnet geçiren almış başını gidiyor. esnaf vergisini ödeyemiyor.zam zam vergi biz ne kazanıoyoruz ya lanet olsun .onların tuzu kuru kardeşim.bir olalım dik olalım ki halk bireyleri olarak rezil yaşamayalım.yaşasa idi elinde fırsat varken güzel peygamberimiz yaşardı saraylarda.
sağlık bakanlığı yaz boz gibi oldu katrilyonlar harcanarak sağlık 3 bölündü niye sadece birilerine koltuk verebilmek uğruna şimdi tekrar başa dönüldü birleşme olayı gerçekleşti yine katrilyonlar boşa harcandı.şimdi yüksek maaşla müdürler başkanlar uzmanlar atanmaya başlandı herkes bu baldan kaşık almak için il başkanlarını milletvekillerini araya sokarak torpil peşinde koşuşturuyor bir türlü müdürün başkanların kim olduğuna karar verilemiyor illerde sağlık kurumları başı boşsuz yönetilmeye çalışılıyor.herkes benim adamım müdür başkan olacak diye baskı yaparsa bakanda istifa eder haklı adam
kardeş bazı görüşlerine katılıyorum ama yaşın genç olmalı.bunlardan öncekiler daha beterdi.o yüzden 15 yıldır iktidarlar.millet korkuyor o eski kötü günlere dönmekten.alternatifsizliğin getirdiği bir durum.eskilerle kıyaslayınca fena da hizmetleri olmadı.ancak her taraflarını asalaklar sardı.hizmet için değil de cebini doldurmak için akp ye yanaşan çok insan var.popülizm uğruna yapılan yanlışlar cabası.eğitimin kaş yaparken gözü çıkarıldı.sınıfta kalmak yok.öğretmenlerin eli kolu bağlı.yaptırım güçleri sıfır.çiftçinin malı para etmiyor.girdi fiyatları tavan.erdoğan tedbir almazsa akp gidici.
@nazifgunsel Tamammmmm öncekiler daha beterdi bunlar gene iyisi bumu senin anlayışınnn çok yazık,çokkkkkkk.Sana HADİSE,nin sıfır tölerans şarkısını dinlemeni tavsiye ediyorum.
@nazifgunsel 80 milyonun yüzde kaçı 15+18 =33 yaş ve üstüdür. (oy kullanma )
@nazifgunsel Yaşın genç demişsin ben 55 yaşındayım dün BAKIRKÖY DEVLET HASTANESİNDEYDİM ORTA KULAK İLTİHABI AMELİYATI İÇİN 7 AY SONRAYA RENDEVU VERİLMİŞ HASTANEDE İĞNE ATSAN YERE DÜŞMEZ YAKINIM KOLON KANSERİ ÇAPADA 40.000.-tl CİK BICAK PARASI İSTEDİLER SENİN İYİ DEDİĞİN BUMU
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler