Gelinlerini, sopa ve kürekle döverek öldüren baba ile oğulları tutuklandı

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, miras kalan bahçenin kullanımı nedeniyle çıkan kavgada gelinleri Çiğdem Dönmez’i (33) sopa ve kürekle döverek öldüren Bahri Dönmez (50) ile oğulları Ali Dönmez (25) ve Aykut Dönmez (22), tutuklandı.

Burhaniye ilçesi Hacıbozlar Mahallesi'nde baba Bahri Dönmez, miras kalan bahçeyi, kullanımı nedeniyle aralarında sürekli anlaşmazlık yaşayan oğulları Ramazan Dönmez, Ali Dönmez ve Aykut Dönmez arasında bölüştürdü. Önceki sabah köye kadastro görevlisi getirten baba, oğulları arasında bölüştürülen bahçeye kazıklar çaktırarak, işaret koydurttu.

Daha önce de sık sık aralarında bahçe yüzünden anlaşmazlık yaşayan kardeşlerden Ramazan Dönmez'in eşi Çiğdem Dönmez, iddiaya göre, akşam saatlerinde çakılan kazıkları çıkardı. Bir süre sonra kazıkların çıkarıldığını gören baba Bahri Dönmez ile oğulları Ali Dönmez ve Aykut Dönmez, kardeşleri Ramazan Dönmez ile kavga etmeye başladı. Eşinin kavga ettiğini görüp, ayırmak için müdahale eden Çiğdem Dönmez, kayınpederi ve kayınbiraderleri tarafından kürek ve sopayla dövülerek öldürüldü. Ramazan Dönmez ise yaralandı.

Jandarma tarafından gözaltına alınan Bahri Dönmez ile oğulları Ali -Aykut Dönmez, sevk edildikleri adliyede tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

Gelin Çiğdem Dönmez'in cenazesi ise Bursa Adli Tıp Kurumu morgunda yapılan otopsinin ardından Ayvalık ilçesine bağlı Altınova Mahallesi’nde toprağa verildi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
haber doğru ise kendi eli ile ortamı hazırlamış görünüyor, arazi için insan öldürülmez , bu bir tecrübe olsun gidip kocalarının arazisinde böyle işlere girmesinler
Sen ne karışırsın kafasız. Belli ki adamlar sıkıntılı. Ama şu tipine bakınca seninde sıkıntılı olduğun şirlet bir halin var. Eee su testisi su yolunda kırılır. artık onlar içeride sen de öteki tarafta bahçe yaparsın.
Sağ salimken eşit olarak bolmediginiz miras geride kalan aileyi parçalıyor
Adam sağken bölüyor. Yani bölmese bile bir bahçe kaç m2 yapabilir. Tamamen aç gözlülük
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler